Hedef Ankara talimat ise Karayılan’dan

adminGüncel0 Yorum 164 Kez Okundu26 Mayıs 2012

Hedef Ankara talimat ise Karayılan'dan

1’i kadın 3 terörist Kayseri Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne düzenledikleri saldırıda parçalanarak öldü. 1 polis şehit oldu. 7’si polis 18 kişi yaralandı. Görgü tanıkları, jandarmanın takip ettiği bomba yüklü aracın, Emniyet Müdürlüğü’nün hemen yanı başında bulunan benzin istasyonuna ulaşmasının son anda önlendiğini bildirdiler.

Haberin videosu için tıklayın

Kare kare olay yerinden o anlar

HEDEFLERİ ANKARA’YDI

PINARBAŞI Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan bombalı saldırının asıl hedefinin Ankara olduğu, teröristlerin, Kumrular’daki saldırının benzeri için yola çıktıkları belirlendi. PKK’nın şifreli telsiz konuşmalarını dinlemeye alan emniyet ve jandarma istihbarat, 18 Mayıs’ta PKK’nın Kandil Dağı’ndaki elebaşı Murat Karayılan’ın 2 yıl aradan sonra yaptığı telsiz konuşmasında hücre yapılanmasında yer alan canlı bombaların harekete geçerek sansasyonel eylem yapmasını istediğini belirledi. Karayılan konuşmasında örgütün aylardır etkili eylemler yapmadığını ve eylemlerin artırılmasını da söyledi.

ÖNCE KARAYILAN SONRA BAHOZ

Hürriyet’ten Arda Akın’ın haberine göre, ertesi gün telsiz konuşmasına Fehman Hüseyin de katıldı. Eylem talimatını yineleyen Bahoz kod adlı terörist, özellikle Ankara Kumrular’da meydana gelen saldırıya benzer bir eylem yapılmasını istediklerini aktardı. PKK’nın 2 üst düzey yöneticisinin eylem talimatları üzerine jandarma ve polis tüm Türkiye’de alarma geçti. Özellikle Ankara’ya giden tüm yollarda önlemler artırıldı. Güvenlik güçlerine şüpheli araçlar üzerinde uygulama yapılması talimatı verilirken, 30-40 kilometre arasında uygulamalar yapılması istendi. Ancak alınan tüm önlemlere rağmen, teröristler yine Kumrular saldırısında olduğu gibi Ankara plakalı bir otomobil satın aldı. Bombalı aracın Ankara’da saldırı yapılacağı önceden belirlenen yere getirilmek üzere yola çıktığı, bu nedenle plakanın özellikle 06 olarak seçildiğini tespit edildi. 

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Hedef Ankara talimat ise Karayılan’dan Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.