Hikmet Karaman’dan eleştirilere cevap

adminSpor0 Yorum 131 Kez Okundu4 Temmuz 2012

Hikmet Karaman'dan eleştirilere cevap

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda TRT 1’de karşılaşmaları Ömer Üründül ile birlikte yorumladı Gaziantepspor Teknik Direktörü Karaman, turnuva boyunca, söyledikleri ile sosyal medyada hep en çok konuşulan isim olmayı başardı.

İşte Hikmet Hoca’nın Euro 2012 sonrasındaki yorumları…

SORU: Twitter’da çok eleştirildiniz? Eleştirildiğiniz kadar kötü bir yorumcu musunuz?
KARAMAN: Sadece negatif değil, pozitif yorumlar da var. Hem eleştiri nereden baktığınıza bağlı. İki kişinin pencereden dışarı baktığını düşünün. Biri çamurlu alanı, diğeri yeşilliği ve bahçeyi görüyor.
SORU: Ama çamurlu alanı görenler daha çok sanki.
KARAMAN: Twitter’da 50 yaşında insanlar da var, 15 yaşında çoluk çocuklarda. DJ’lik yapan da futbolu çok iyi bildiğini sanıyor. Ama ben DJ’lik yapamayacağımı biliyorum. Aradaki fark bu. Ben taktiksel bilgi veriyorum.
SORU: Ömer Üründül nasıl bir yorumcu?
KARAMAN: Çok iyi bir yorumcu. Yurt dışında çok fazla maç izleyen deneyimli, gözlem yeteneği yüksek ve futbolu yakından takip eden bir isim.
SORU: Futbolcu isimlerini telaffuzunuz da eleştirildi?
KARAMAN: Zaman zaman farklı telaffuzlar çıktı. Şu da bir gerçek ki yorum yapan 5-6 spiker arkadaşımız var. Onlar da aynı futbolcu isimlerini çok farklı telaffuzlarla dile getiriyor. Bazen ben de onlara uymak zorunda kalıyorum. Bu sebeple yanlış telaffuzlar olmuş olabilir.

“TEKNİK ADAMLARI ELEŞTİRMİYORUM SADECE TAKTİKSEL GÖRÜŞMELERİMİ BELİRTİYORUM”

SORU: “Dünyanın en büyük hocalarını eleştiriyor, kendi takımı olan Gaziantepspor ne yapıyor” diyorlar…
KARAMAN: Ben teknik adamları eleştirmek için değil, maç içindeki görüşlerimi söylüyorum. Onlardan farklı düşünmem son derece doğal ki düşüncelerimin çoğu gerçekleşti. Hollanda-Almanya maçında daha önceden belirttiğim oyun kurgusu sahaya sunuldu. Bu da benim o düşüncedeki doğrulumu kanıtlıyor. Ne demiştik: ‘Huntelaar önde, van Persie ve Robben kanatlarda, Kuyt da arkalarında olursa Hollanda hücumda daha fazla etkili olur.’ Bunu da hep beraber gördük.
SORU: İtalya Teknik Direktörü Prandelli’yi değişikliklerinden dolayı eleştirdiniz. Siz o takımın başında olsanız yener miydiniz İspanya’yı?
KARAMAN: Takımı finale getirmiş teknik direktörü eleştirmek haddim değil. Prandelli, 3. değişikliği yaptıktan sonra maçın bitimine 35 dakika kala oyuncusu sakatlandı ve Motta’yı oyundan almak zorunda kaldı. Bu büyük bir şanssızlık, belki üçüncü değişiklik hakkını biraz daha geç yapabilirdi.
Örneğin Almanya-İtalya maçında 2-0 galipken vasat oynayan Mario Gomez’in çıkmasını değil. Panzerlerin Miroslav Klose ile çift forvet oynamasının doğru olduğunu söylemiştim. Şunu belirteyim ben teknik adamları eleştirmiyorum, sadece taktiksel görüşlerimi belirtiyorum.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Hikmet Karaman’dan eleştirilere cevap Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.