Hilal Kaplan 19 Mayıs kutlamalarıyla dalga geçti

adminGüncel0 Yorum 175 Kez Okundu18 Mayıs 2012

Hilal Kaplan 19 Mayıs kutlamalarıyla dalga geçti

Tv Net ekranlarında Yeni Şafak yazarları Hilal Kaplan ve Salih Tuna’nın hazırlayıp sunduğu Muhalif programında tartışılan konulardan biri de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ydı.

Programa Hilal Kaplan’ın 19 Mayıs ve Atatürk’le ilgili açıklamaları damga vurdu. Kaplan’ın törenlerin ne şekilde yapılacağını anlatırken dile getirdiği Atatürk ve 19 Mayıs’ı ti’ye alan yorumları çok tartışılacağa benziyor.

Hilal Kaplan şunları söyledi:

“MUSTAFA KEMAL HOLOGRAMI GELİP MUMLARI ÜFLER Mİ”

“Öyle bir tablo çıkarıldı ki karşımıza 7 gün 7 gece 19 Mayıs kutlanacak. Doğum günü pastası kesilecek. Mustafa Kemal doğum günü olduğunu söylediği için onun anısına doğum günü pastası kesilecek. Mustafa Kemal şeklinde bir hologram gelip mumları üfleyecek mi bilemiyoruz

SANKİ MİLLİ MÜCADALE M.KEMAL’İN SAMSUNA ÇIKMASIYLA BAŞLADI

Rektörler görevlendirilmiş üniversite öğrencilerini bilgilendirilecekmiş falan filan.. Böyle uzayıp gidiyor. Haberlerde de şenlik havasında verilmiş. Ben hiç hayra alamet görmedim açıkçası. Sanki Milli mücadele Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla başladı. Mustafa Kemal Samsun’dan bir güneş gibi doğmadan evvel her şey bir gaz ve toz bulutu gibi bir anlatımız var…

19 Mayıs’a Atatürk’ü anma kısmı 12 Eylülcüler tarafından eklenmiştir. 12 Eylül’ü yargılayan Ak Parti’den beklerdik ki bu kısım atılsın.

İşte o sözler:

VİDEOYU SEYRETMEK İÇİN TIKLAYIN.. hazırlanıyor

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Hilal Kaplan 19 Mayıs kutlamalarıyla dalga geçti Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.