Hüseyin Çelik polislerin sıraya dizilmesine tepkili

adminGüncel0 Yorum 142 Kez Okundu28 Temmuz 2012

Hüseyin Çelik polislerin sıraya dizilmesine tepkili

POLİSLERİN SIRAYA DİZİLMESİNE TEPKİ

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu ve arkadaşının dayak yediğini iddia etmişti. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ise polislerin ellerine numaralı kağıtlar verilerek sıraya dizilip, vekilin oğlu tarafından teşhis edilmesi görüntüleri basına yansımıştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik tarafından açıklama yapıldı.

HÜSEYİN ÇELİK’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Polislerin böyle bir muameleye maruz kalmalarını tasvip etmediklerini belirtirken, Hatay Valiliği’nin konu ile ilgili soruşturma açmasının yerinde olacağını kaydeden Hüseyin Çelik’in açıklaması şöyle:

“29 Haziran 2012 tarihinde Hatay’ın Dörtyol ilçesinde, Hatay milletvekillerimizden Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’nun da adının karıştığı bir olay meydana gelmiş ve olay savcılığa intikâl etmiştir. Savcılık, davalı olan bazı polis memurlarının, müştekî İstemi Kağan Türkoğlu ve Ömer Uzun tarafından teşhis edilmesini talep etmiştir. Kimin haklı kimin haksız olduğuna elbette ki bağımsız yargı karar verecektir. Ancak teşhis amaçlı olsa da bazı emniyet mensuplarının basına yansıyan görüntülerde olduğu gibi bir muameleye maruz kalmasını parti olarak asla tasvip etmediğimizi, Hatay Valiliği’nin konu ile ilgili soruşturma açmasını yerinde bulduğumuzu kamuoyuna saygıyla arz ederiz.”


Etiketler: , , , , ,

Hüseyin Çelik polislerin sıraya dizilmesine tepkili Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.