“İlk bisiklet dersimi dün aldım”

adminGüncel0 Yorum 162 Kez Okundu22 Mart 2012

Çocukken köylerinde bisiklet olmadığı için kullanmayı öğrenemediğini belirten Şimşek, “Bisiklet dersimi ilk kez dün aldım. İnşallah yarın öğreneceğim” dedi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kral FM’deki “Mehmet’in Gezegeni” özel programında soruları yanıtladı.

Bakan Şimşek, “Terör sorunu kardeşlik hukuku içerisinde çözeceğiz. Dış güçler ve terör örgütü içimize fitne ve fesat sokmayı, kardeşi kardeşe düşürmeyi amaçlıyor. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Akıllı olup bu tuzağa düşmeyeceğiz” diye konuştu.

Nevruz kutlamaları sırasında çıkan olaylara da değinen Mehmet Şimşek, şöyle konuştu:

“Az insafı olan birisi bu olayları yapmaz. Nevruz bizim ortak değerimiz, tabii ki kutlayacağız. Ancak kepenk kapatma, işyerlerini yakmayla bağdaştırılmaz.

Çanakkale Savaşı’nda ortak değerlerimiz için insanlar seve seve canını verdi. Hep birlikte mücadele vermişiz. Şimdi de bu mücadeleye ihtiyaç var. Bu ruha ihtiyacımız var. İçeriden fitne ve fesatla bizi çökermeye çalışıyorlar ama buna izin vermeyeceğiz.”

Terör sorunun çözümünde Kürt kökenli vatandaşlara önemli görevler düştüğünü belirten Şimşek, “Teröre zemin sağlanmaması konusunda Türk ve Kürt vatandaşlarımıza büyük görevler düşüyor. Kardeşlik pekişirse korkular ve kaygılar yerini müreffeh huzurlu topluma bırakır” dedi.

Demokratikleşme konusunda atılan adımlardan örnekler veren Şimşek, “Mesele hak ve özgürlükse artık bahane, sebep kalmadı. Ama terör örgütü, hiçbir zaman bunu amaç edinmedi. Terörden nemalananlar var” diye konuştu.

BİSİKLETİ ÖĞRENMEK İÇİN DÜN DERS ALDIM

Bakan Mehmet Şimşek, Batman’ın Hasankeyf ilçesinde Pazar günü yapılacak Uluslarası Bisiklet Turnuvası’na katılacağını da hatırlattı.

Bisiklet kullanmayı bilmeyen Bakan Şimşek, öğrenmek için ders aldığını ifade etti.

Şimşek, şöyle konuştu:

“Çocukken bizim köyde bisiklet yoktu. Taşlardan, tahtalardan yapılmış oyuncaklarla oynuyorduk. Bisikletin varlığından haberdar değildik. Ben de bisiklete binmeyi öğrenemedim. Dün ilk bisiklet dersimi aldım. Fena değil. Üzerinde durabiliyorum ama gidişim inişli çıkışlı oluyor.

Geçen sene bisiklet edindim, öğrenmek istiyordum ama bir kaç kez düşünce vazgeçtim. İnşallah yarın öğreneceğim. Bisiklet kullanırken uyum ve koordinasyon gerekiyor. Bisiklet Batı’da çok yaygın kullanılıyor. Türkiye’de ise bisiklet yollarının olmaması, böyle bir hassasiyetinin eksikliği nedeniyle çok kullanılmıyor.”

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

“İlk bisiklet dersimi dün aldım” Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.