İlk gemi bugün geliyor!

adminEkonomi0 Yorum 137 Kez Okundu22 Ağustos 2012

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu başta olmak üzere kent dinamiklerinin olağanüstü gayretleri sonucu ilk kruvaziyer gemisinin 24 -28 Ağustos’ta Mersin’e geleceğini ve binlerce turistin 4 Eylül’e kadar bölgede kalacağı ifade edildi.

Turizm potansiyeli yüksek olmasına rağmen yıllardır bu potansiyeli değerlendirilemeyen Mersin’in makus talihinin, kruvaziyer projesiyle biraz olsun yenileceğini ifade turizmciler, “Bu önemli fırsatı çok iyi değerlendirmek, yeni fırsatlara kapı aralamasını sağlamak zorundayız. Mersin, bugün ne yazık ki turizm pastasından son derece az pay alan bir şehir. Potansiyel var ancak yatırım yok, turist yok. Buna bağlı olarak da turizm geliri son derece düşük. Mersin bunu hak etmiyor” dediler.

Bu anlamda, ilk kruvaziyer gemisinin bölge turizminin gelişmesi için hayati önem taşıdığını kaydeden Mersin’deki turizm işletmecileri, “Mersin’e gelecek kruvaziyer gemisinin rıhtımımızda sorunsuz bir şekilde demirlemesi, içindeki yolcuların bölgede en iyi şekilde ağırlanması gerekiyor. Bu ilk tur, sonraki turlar için referans olacak” uyarısında bulundular.

AHT

Anahtar Kelimeler Mersin, kruvaziyer, gemi, turist

Etiketler: , , ,

İlk gemi bugün geliyor! Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.