İlker Başbuğ’a mahkemede ağlama duvarı sorusu

adminGüncel0 Yorum 188 Kez Okundu28 Mart 2012

İlker Başbuğ'a mahkemede ağlama duvarı sorusu

İnternet Andıcı davasının tutuklu sanığı Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, dün duruşma salonunda sorulara cevap vermedi. Hakim, Başbuğ’un Kudüs’te Ağlama Duvarı’ndaki fotoğrafını sorunca avukatı, ‘Din hürriyetine aykırı’ diye itiraz etti..

51 NOLU DVD

Habertürk’ün haberine göre; Mahkemede, Emekli Albay Levent Göktaş’ın bürosunda bulunduğu iddia edilen 51 No’lu DVD’nin içeriğine ilişkin sorular yönetildi. Üye Hakim Hüsnü Çalmuk, ‘DVD içerisindeki video başlıklı klasörde 001 isimli bir video var. Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ başlıklı çeşitli görüntüler de var. Çekim gizli değil. Ağlama Duvarı konusu geçmektedir. Bu konu hakkında bilginiz var mı?’ diye sordu.

AVUKATI TEPKİ GÖSTERDİ

Avukat İlkay Sezer, ‘Hakimin soruduğu soru din ve vicdan hürriyetini bir kenara bıraksak bile internette dolaşan asılsız iddialara müvekkil cevap vermek zorunda bırakılmaktadır.’ diyerek tepki gösterdi.

Mahkeme Başkanı Özese, Başbuğ’un bu soruya yanıt vermemesini, ‘Sanık İlker Başbuğ’un cevap vermediği, susma hakkını kullandığı anlaşılmıştır’ şeklinde tutanağa koydu..

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

İlker Başbuğ’a mahkemede ağlama duvarı sorusu Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.