İngiliz gazetesine göre en güçlü bıyıklı erkekler

adminGüncel0 Yorum 275 Kez Okundu30 Kasım 2012

İngiliz gazetesi Daily Mail, CNN televizyonunda yayınlanan ve Ortadoğu’da giderek artan bıyık modasına paralel olarak bıyık kılı nakillerinin de arttığını belirten programı internet sitesinde haber konusu yaptı. Ortadoğu’da bıyık modasının büyüdüğünü ve buna bağlı olarak “bıyık nakillerinin” giderek arttığını belirterek, haberinde Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bir fotoğrafını da kullandı.

TÜRKİYE’DE BIYIK NAKLİ OPERASYONLARI ARTTI

Gazete, Ortadoğu’da erkeklerin bıyığı “erkeklik ve güç sembolü olarak gördüğünü belirterek, Türkiye’nin önde gelen estetik cerrahlarından Selahattin Tulunay’ın ifadelerine dayanarak “Türkiye’de bıyık nakli operasyonlarının son yıllarda kat kat arttığını ve müşterilerin çoğunun da Arap ülkelerinden geldiğini”yazdı.

EN ÇOK İBRAHİM TATLISES BIYIKLARI TERCİH EDİLİYOR

Tulunay’a göre özellikle Ortadoğulu genç erkekler bıyığın kendilerini daha profesyonel ve bilge gösterdiğini düşünüyorlar. Yine Tulunay’a göre gençler, daha çok İbrahim Tatlıses gibi ünlülerin bıyıklarını kendilerine örnek alıyorlar. Tulunay CNN’de yayınlanan programda ayrıca daha karizmatik görünmek isteyen bazı politikacıların da bıyık nakli yaptırdıklarını söylüyor.

Operasyon çerçevesinde saçın yoğun bölgelerinden alınan kıllar bıyık bölgesine aktarılıyor. Bıyıkların büyümesi altı ay gibi bir süre alıyor. CNN’deki programa konuşanlardan biri de Paris’in ünlü estetik cerrahlarından Pierre Bouhanna. Doktor Bouhanna, bıyık nakli yaptıran müşterilerinin büyük bölümünün İran, Lübnan, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden geldiğini belirtiyor.

TATLISES-ERDOĞAN-ESAD-SADDAM BIYIKLARI

Daily Mail ise, CNN’in programından aktardığı haberinde Başbakan Erdoğan ve İbrahim Tatlses’in yanı sıra Saddam Hüseyin ve Beşşar Esad gibi Ortadoğu liderlerinin fotoğraflarına yer verdi.

Etiketler: , , , , , , , , ,

İngiliz gazetesine göre en güçlü bıyıklı erkekler Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.