İstanbul 2 saatlik yağışla felaketi yaşadı !

adminGenel0 Yorum 288 Kez Okundu16 Ocak 2012

İstanbul’un en önemli ulaşım aracı metrobüs hattı durdu. Vatandaşlar Boğaziçi Köprüsü’nü yürüyerek geçti.

HABER3.COM – Kar yağdı, böyle oldu. İstanbul’da aniden bastıran kar yağışı tüm şehri etkisi altına alırken, trafikte kara hazırlıksız yakalanan sürücüler de yollarda kaldı.

Saat 16.00 sularında İstanbul genelinde etkili olan kar yağışı saat 18.00 itibariyle trafiği de olumsuz etkilemeye başladı. İDO arabalı vapur seferlerini iptal etti.

Metrobüs seferleri ise yoğun kar yağışı dolayısıyla durdu. Metrobüslerden inen İstanbullular, Boğaziçi Köprüsü’nü yürüyerek geçmeye çalıştı. Ayrıca Köprü’de araç trafiği durdu.

METROBÜS DURDU, YOLCULAR YÜRÜDÜ

İstanbul’un en önemli ulaşım aracı metrobüste ulaşım akşam satlerinde felç oldu. Kadıköy ve Avcılar yönünde çok sayıda metrobüs aracı kaza yaptı veya arızalandı. Metrobüs hattının yoğnuluk nedeniyle işlemez hale gelmesi, otobüslerin seferlerini olumsuz etkiledi.

Mecidiyeköy istasyonunda yapılan anonsla metrobüslerin bir süre seferlerine ara verdiği ifade edildi.

Mecidiyeköy başta olmak üzere bir çok metrbüs durağında izdiham yaşandı. Vatandaşlar ezilme tehlikesi yaşarken, görevlilerin yönlendirmede ve sakinleştirmede yetersiz kaldığı görüldü.

Mecidiyeköy metrobüs durağında vatandaşlar yoğunluk nedeniyle duraktan yola indi. Bazı vatandaşlar ise demir telleri yırtarak E5’e çıktı.

Bazı vatandaşlar ise metrobüs yolunda diğer duraklara doğru yürüyüşe geçti. Aşağıda gördüğünüz görüntüde E5 üzerinde yürüyen vatandaşlar görülüyor.

TRAFİK FELÇ OLDU

İstanbul’da aniden bastıran kar yağışı tüm şehri etkisi altına alırken, trafikte kara hazırlıksız yakalanan sürücüler de yollarda kaldı.  İstanbul’da akşam saatlerinde aniden bastıran kar yağışı tüm şehri etkisi altına aldı.

Boğaziçi Köprüsü, Anadolu yakasından Avrupa istikametine doğru olan trafik işliyor. Avrupa yakasından Anadolu yakasına doğru ise trafik çok ağır ilerliyor.

Yollar yoğun yağışta kar tutarken, özellikle köprü bağlantılı yollarda TEM ve E-5’te trafik durma noktasına geldi. Karaköy-Beşiktaş-Ortaköy-Boğaz hattı da trafiğin kilitlendiği noktalar arasında. Yetkililer İstanbullulara araçları ile trafiğe çıkmamalarını öneriyor.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Anadolu yönündeki geçiş trafiğinin kuyruğu, Mahmutbey gişelere kadar uzadı. Yer yer durma noktasına gelen trafik, köprü geçişinin ardından Ataşehir’e kadar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Kaynak : http://www.haber3.com/istanbul-2-saatlik-yagisla-felaketi-yasadi–1152452h.htm#ixzz1jf45nzXa

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

İstanbul 2 saatlik yağışla felaketi yaşadı ! Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.