Kadıköy’de hazırlık, Florya’da uğurlama

adminSpor0 Yorum 220 Kez Okundu17 Mart 2012

Kadıköy'de hazırlık, Florya'da uğurlama

Türkiye nefesini tuttu, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak olan dev derbinin başlama vuruşunu bekliyor. Ligin kaderini direkt etkileyecek olan dev maçtan önce ezeli rekabet heyecanı da doyasıya yaşanıyor. Fenerbahçe taraftarı, Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı’nda büyük bir gösteri hazırlığı yaparken; sarı-kırmızılı taraftarlar da takımlarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nden uğurlamak için görülmemiş bir organizasyonun altına imza atmaya hazırlanıyor.

Hemen herkes derbi heyecanının sabahın ilk ışıkları ile beraber yaşanmasını beklerken; dün gece sularında hem Florya yakınlarında hem de Kadıköy’de sıcak saatler yaşandı. Bir kısım Fenerbahçe taraftarının Florya yakınlarında toplandığı iddia edilirken; sosyal medyada bu durum uzunca bir süre tartışıldı ve ‘Fenerbahçe taraftarı Florya’yı bastı’ şeklinde yorumlandı. Artan tartışmalardan sonra Galatasaray cephesinden bir açıklama geldi ve ‘Florya Metin Oktay Tesisleri’ne baskın yok’ denildi.

Florya tarafında bu gelişmelerin yaşandığı iddia edilirken; Kadıköy’de de sıcak saatler yaşandı. Galatasaray taraftarı, Kadıköy’de bulunan ‘Boğa’yı’ sarı-kırmızı renklere boyararak fotoğraflarını çekti ve sosyal medyada paylaşmaya başladı. Galatasaray taraftarınca sarı-kırmızıya boyanan ‘Boğa’ kısa bir süre sonra Fenerbahçe taraftarı tarafından temizlendi.

Ve bu sabah saatlerinde sosyal paylaşım sitelerinde bir grup Galatasaray taraftarının, Samandıra Tesisleri’ne giderek çeşitli tezahüratlar yaptığının görüntüleri de dolaşmaya başladı. Galatasaray’ın etkili taraftar gruplarından ultrAslan da twitter sayfasından ‘Baskın basanındır’ başlığı altında bir video paylaştı.

FENERBAHÇE CEPHESİ:

* Fenerbahçe taraftarı Kadıköy çevresinde toplanmaya başladı. Bağdat Caddesi sarı-laciverte boyanıyor. Şükrü Saracoğlu Stadı’nda da gösteri çalışmaları hummalı bir şekilde devam ediyor.

* Fenerbahçe yönetimi, tam kadro Samandıra Tesisleri’nde… Sarı-lacivertli takım öğlen yemeğini yönetim ile birlikte yiyecek ardından teknik direktör Aykut Kocaman, futbolcuları ile son bir toplantı yaptı.

* Fenerbahçe takımı, Samandıra Tesisleri’nden 16:30 gibi ayrılacak. Sarı-lacivertli taraftarların, Samandıra’ya akın ederek takımlarına stada kadar eşlik etmesi bekleniyor.

* Sarı-lacivertli yönetim, futbolculara prim miktarını açıklamadı ancak olası bir derbi zaferi futbolcuların son iki yılda aldığı en yüksek maç primini cebine koymasını sağlayacak. Camianın kulisleri bu haberle yanıyor.

* Bağdat Caddesi’nin çevresindeki tüm restaurantlarda rezervasyonlar yapıldı, boş yer yok!

* Fenerbahçe taraftarının, Galatasaray’a özel olarak hazırladığı tribün şovlara büyük bir bütçe ayırdığı kulaktan kulağa konuşulmaya başladı.

* Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı’nda pankartlar, bayraklar ve konfetiler tribünlere yerleştirilmeye başlandı. Tribünlerin hemen her bölgesinde hummalı bir çalışma var.

kullan

GALATASARAY CEPHESİ:

* Galatasaray taraftarı, Florya Metin Oktay Tesisleri çevresinde 15:30 itibariyle toplanmaya başladı.

* Fatih Terim futbolcuların telefon ya da bilgisayar yasağı koymadı! Futbolcuların şu anda telefonları açık ve haberleşme ağlarını da kullanabiliyorlar.

* Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Abdürrahim Albayrak, sabahın ilk saatlerinde Florya Metin Oktay Tesisleri’ne geldi. Albayrak, futbolcular ile tek tek ilgileniyor. Albayrak’a günün ilerleyen saatlerinde Ali Dürüst, Sedat Doğan, Emir Sarıgül ve Sedat Doğan’ın eşlik edeceği ifade edildi.

* Galatasaray Yönetimi, Fenerbahçe derbisi için müthiş bir prim paketi hazırladı ancak bu prim paketi Fatih Terim hariç hiçbir futbolcuyla paylaşılmadı.

* Galatasaray’da Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki son maç toplantısı 14:00 sularında yapıldı.

* Galatasaray taraftarı 12 sularında Florya Metin Oktay Tesisleri’nde toplanmaya başladı.

* Bir kısım Galatasaray taraftarı, Mecidiyeköy’de toplandı. Taraftarlar buradan Florya’ya hareket etti.

* Florya Metin Oktay Tesisleri’nde Galatasaray taraftarı toplandı. Pankart ve bayrakların çokluğu dikkatlerden kaçmıyor.

Galatasaray futbol takımı, 17:00’de Florya Metin Oktay Tesisleri’nden hareket edecek

kullan

Galatasaray Kadıköy’e hareket etti

 

haber7

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Kadıköy’de hazırlık, Florya’da uğurlama Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.