Kart kullananlar bu oyuna gelmeyin!

adminEkonomi0 Yorum 145 Kez Okundu19 Mart 2012

Kart kullananlar bu oyuna gelmeyin!

Bankalar kredi kartı aidatı almak için her yolu deniyor. Aidat ödemek istemeyenlerin biriken puanlarından gizlice kesinti yapanlar bile var.

Takvim’in haberine göre bankalar ile tüketiciler arasındaki ‘kredi kartı aidatı’ sorunu sürüyor. Tüketiciler kart aidatı ödemek istemiyor. Hatta pek çok tüketici bugüne kadar ödediği aidatları geri almak için hakem heyetlerinin yolunu tutmuş durumda. Aidat almakta ısrarlı olan bankalar ise bunun için türlü formüllere başvuruyor. Bazı bankaların aidatı müşterinin kredi kartında biriken puanlardan kestiği ortaya çıktı. Bu konuda şikayetçi olan tüketiciler, “Bizden habersiz kartımızda biriken puanlar yok oldu. Bankadan geri istedik. Mümkün olmadığını söylediler” diyerek durumu anlatıyor.

KART AİDATI ALINMAZ

Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya, burada iki sorun olduğunu belirterek, “Birincisi bankalar kart aidatı alamaz. Bunda zaten vatandaşın bilgisi, rızası yok. İkincisi de vatandaştan habersiz hesaplarıyla oynayamazlar. Bunlar, bankaların keyfi uygulamalarının sonucu” dedi. ‘

YAZILI İHTAR ÇEKİN’
Böyle bir durumla karşılaşan tüketicinin, bankaya yazılı ihtar çekmesini isteyen Kaya, “Eğer hâlâ puanlar geri alınamazsa hakem heyetine başvurulsun. Böylece puanlar mutlaka geri alınır” şeklinde konuştu.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Kart kullananlar bu oyuna gelmeyin! Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.