KCK iddianamesi tamamlandı

adminGüncel0 Yorum 216 Kez Okundu19 Mart 2012

KCK iddianamesi tamamlandı

İddianame kapsamında 193 sanık hakkında 15 yıla kadar hapis cezaları isteniyor.. İddianame toplam 2 bin 400 sayfadan oluşuyor. Yayıncı Ragıp Zarakol için örgüt üyelerine yardım suçlamasından 10 yıl hapis cezası istenirken Büşra Ersanlı için de örgüt yöneticiliğinden 15 yıl istendi..

İDDİANAME 15. AĞIR CEZA MAHKEMESİNE GÖNDERİLDİ

Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Adnan Çimen, PKK’nın şehir yapılanması KCK’ya ilişkin soruşturmayı tamamlayarak, Prof. Dr. Büşra Ersanlı ve Belge Yayınları yetkilisi Ragıp Zarakolu’nun da aralarında bulunduğu şüpheliler hakkında hazırladığı iddianameyi özel yetkili İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. İddianame 2 bin 400 sayfadan oluştu. İddianamede suçlanan 193 şüpheliden 147’si tutuklu durumda bulunuyor.

ZARAKOL YARDIM VE YATAKLIKLA, ERSANLI YÖNETİCİLİKLE SUÇLANIYOR

İddianamede tutuklu bulunan yayıncı-yazar Ragıp Zarakolu ‘terör örgütüne yardım ve yataklıktan’, öğretim üyesi Büşra Ersanlı ise ‘örgüt yöneticiliği’nden suçlanıyor.

İddanameye göre örgütün Murat Karayılan’dan sonra gelen üç ismi şöyle: Kudbettin Yazbaşı, firari şüpheli Ali Durç ve Nihat Oğraş.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

KCK iddianamesi tamamlandı Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.