Kılıçdaroğlu’ndan 3. yargı paketine tepki

adminGüncel0 Yorum 128 Kez Okundu11 Temmuz 2012

Kılıçdaroğlu'ndan 3. yargı paketine tepki

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 3. yargı paketi kapsamında serbest bırakılan Bahçelievler tetikçilerine tepki gösterdi. Tutuklu bulunan milletvekilelrinin çıkarılmamasına ise sert bir dille karşı çıktı. 

SURİYE TEPKİSİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde düzenlenen Kadın Kolları Genel Başkanlığı Devir Teslim Töreni öncesinde gazetecilerin, Suriye’deki gelişmeler ve Türkiye’nin tutumuna ilişkin soruya şu cevabı verdi:

”Suriye konusunda BM Güvenlik Konseyi’nde başlayarak ilişkilerin tutarlı bir bazda gelişmesi için biz geçen yıl AKP hükümetine bir çağrı yaptık. Dedik ki: Rusya, Çin, Suriye iki taraf da hem Esad hem karşıtları, İran biraraya gelsin, Türkiye bir uluslararası konferans düzenlesin. Bu sorun nasıl aşılabilir, bu konuda çözüm üretsin dedik. Bizim bu önerimiz AKP hükümeti tarafından reddedildi. Sonra bizim bu önerimizin benzerini Rusya yaptı. Çağrıda bulundu, tarafları topladı.

Şu anda Türkiye, Ortadoğu’da yalnızları oynayan devlettir. İtibarı sıfırlanan devlettir. Buna üzülüyoruz. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti bu hale mi düşecektik?”

Etiketler: , , , , ,

Kılıçdaroğlu’ndan 3. yargı paketine tepki Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.