Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan Zana görüşmesi yorumu

adminGüncel0 Yorum 264 Kez Okundu30 Haziran 2012

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan Zana görüşmesi yorumu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün saat 15.00’te yapılacak Başbakan Tayyip Erdoğan ile Leyla Zana görüşmesine olumlu baktığını belirterek, “Terörün sona ermesi için kim katkı verirse teşekkür ederim. Bu görüşmeden toplumun kabul edeceği bir çözüm önerisi çıkarsa biz de destek veririz” dedi.

UMUTSUZ DEĞİLİM

Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanlığı binasının açılışı nedeniyle gittiği Aydın’da şunları söyledi: “Terör, 30-35 yıllık bir sorun bu. Sayın Zana’nın dediği gibi Başbakan çözüme gerçekten eğilip çözüm iradesini de kararlılıkla sergilerse önemli bir mesafe alınabilir. Ne görüştükleri bu çerçevede çok önemli. Çözüme dair görüşme olması halinde önerilerin tartışılacağı bir zemin doğar. Bunun için önerileri de bilmemiz önemli. Bunları bildiğimizde de üzerinde konuşuruz. Bu sorunun çözümünde umutsuz değilim, çözülebilir. Buradaki tek şart toplumsal destek ve mutakabat. Bizim girişimimizle ilgili olarak koşullar uygun olduğu takdirde Sayın Cumhurbaşkanı ile de görüşülebilir.”

Şamar oğlanı yanıtı

Aydın’dan sonra Balıkesir’in Burhaniye ilçesine giden Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın dış politikadaki uygulamalarını eleştirdi. “Savaş bizim neyimize” diyen Kılıçdaroğlu, Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı’ndan sonra söylediği, “Savaş zorunlu olmadıkça bir cinayettir” sözünü hatırlattı.

Kılıçdaroğlu, Başbakan’ın Suriye ile ilgili brifingi konusunda yaptığı değerlendirmede, “Bize gelen yazıda Başbakan’ın bize bilgi vereceği yazıyordu. Görüşümüz sorulmadı. Bilgi verildiği için bizde bilgi aldık. Edindiğimiz bilgilerin gazetelerdekinden farkı olmadığını açıkladık zaten. Şamaroğlanı konusuna gelince ben Türkiye’de her yurttaşın bildiği bir gerçeği dile getirdim. Fazla yoruma gerek yok. Kimin şamar oğlanı olup olmadığını milletimiz takdir edecek” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan Zana görüşmesi yorumu Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.