Kızını geç kaldığı için kızını dövmüş

adminTürkiye0 Yorum 455 Kez Okundu18 Mart 2012

Kızını geç kaldığı için kızını dövmüş

Olay Araklı’nın Kayaiçi Köyü’nde bir süre önce meydana geldi. Köprüden geçen ilköğretim okulu öğrencisi küçük kızın bir erkek tarafından tekme- tokat dövülmesi yapımı devam eden hidroelektrik santrali güvenlik kameraları ile görüntülendi. Öğrenciyi birkaç kez yere de atan kişi, daha sonra yürüyerek uzaklaştı.

Görüntülerin ortaya çıkması üzerine Savcılık soruşturma açtı, Jandarma ekipleri de Kayaiçi Köyü’ne giderek olayı araştırdı. Yapılan incelemede görüntülerdeki kişinin 34 yaşındaki İsmail Eryiğit, dövdüğü çocuğun kızı, 9 yaşındaki Zehra Eryiğit olduğu belirlendi. Eryiğit, Jandarma tarafından dün gece gözaltına alındı. Eryiğit’in ilk ifadesinde, “Geç kaldığı için sinirlendim ve dövdüm” dediği belirtildi.

VALİ: GEREKİRSE KORUMA ALTINA ALIRIZ
Trabzon Valisi Recep Kızılcık, çocuğa dayak olayının 2 ay önce ilçenin bir köyünde meydana geldiğini anlatırken “Araklı’nın bir köyünde 9 yaşındaki bir kız çocuğumuz çok yakını tarafından çok feci bir dövülme tabirinin de ötesinde hırpalanmış. Bu olay geçtiğimiz cuma günü bir kaset marifetiyle Araklı Kaymakamlığı’mıza gönderildi. Hemen savcılığa suç duyurusunda bulunularak gerekli işlemler başlatıldı. Zanlı veya zanlıların yakalanması için gerekli tahkikat başlatıldı. Ertesi gün zanlı yakalandı. 9 yaşındaki kız çocuğumuzu dövenin dışarıdan değil ailenin içinden birisi olduğu tespit edildi. Darp edilenin hem bir kız çocuğu olması, hem çocuk olması,hem de bir insanın bu şekilde dövülmesi nedeniyle olayı şiddetle kınıyoruz” dedi.

Kızılcık, küçük kızla ilgili gerekli önlemleri alacaklarını belirterek, “Devlet olarak gerekirse çocuğun koruma altına alınması için de gerekli işlemleri başlattık. Bu olayın isterse ailede en yakını, birinci derecede yakını olsun kabul edilebilir hiç bir tarafı yok. Maalesef kimin dövdüğünü söylemeye dilim varmıyor. Çok feci bir olay” diye konuştu.

BABA TUTUKLANDI
İsmail Eryiğit, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.
Sabah saatlerinde Araklı Adliyesi’ne getirilen 2’si kız 3 çocuk babası İsmail Eryiğit, Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan sorgulaması ardından tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi. Eryiğit, mahkemedeki ifadesinde kızını çok geç kaldığı ve kendisini beklettiği için dövdüğünü belirterek, “Pişmanım” dedi. Mahkeme, inşaatlarda çalışarak evini geçindirdiği belirtilen İsmail Eryiğit’in tutuklanmasına karar verdi.

Araklı Cezaevi’ne götürülmek üzere adliyeden çıkarılan İsmail Eryiğit, fotoğrafının çekilmemesi için montunun kapüşonunu başına örttü ve Jandarmaların arkasına saklandı. (dha)

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Kızını geç kaldığı için kızını dövmüş Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.