Kurtulmuş: CHP’den yüzde 30’dan fazla oy alamaz

adminGüncel0 Yorum 392 Kez Okundu3 Aralık 2012

Rize’de konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Bu ülkede tüm partileri kapatın, CHP’yi tek başına seçime sokun; yüzde 30’dan fazla oy alamaz” dedi.

HAS PARTİ’DEN GELENLERE ROZET TAKTI

Kurtulmuş burada, Has Parti ‘den AK Parti ‘ye geçen partililere yeni rozetlerini taktı.

Rozet töreni öncesi bir konuşma yapan Kurtulmuş, Türkiye ‘de iki farklı siyasi anlayış olduğunu belirterek, “Bu memlekette 150 yıldır büyük bir siyaset mücadelesi veriliyor. Ta tazimattan bu yana. 1946 ‘lı yıllardan bu yana da çok partili sistemimizde bu mücadele veriyor. Mücadelenin bir tarafından halka tepeden bakan, bu milletin değerlerine şaşı bakan, bu milletin inançlarına, geleneklerine, medeniyetine uzak duran. Ancak bunları değiştirirsek adam olacağımıza inanan. Ancak batılıları takip ve taklit edersek adam olacağımıza inanan; elitler dediğimiz, seçkinler dediğimiz, jakobenler dediğimiz bir kesim. Jöntürkler, ittihat telaki ve Cumhuriyet Halk Partisi bu çizgiyi temsil ediyor. Bunun karşısında da bu memlekette bu milletin değerlerini esas alan. Millet ne düşünüyorsa onun gibi düşünen, milletin inanç ve geleneklerine saygı duyan bir siyaset anlayışı var” dedi.

“CHP TEK BAŞINA SEÇİME GİRSE, YÜZDE 30 ‘DAN FAZLA OY ALAMAZ”

CHP ‘deki yeni CHP söylemlerini desteklediğini belirten Kurtulmuş, yeni CHP ‘nin oluşabilmesi için yeni CHP ‘nin Dersim ile yüzleşmesi gerektiğini vurgulayarak, “Bu ülkede tüm partileri kapatın, CHP ‘yi tek başına seçime sokun; yüzde 30 ‘dan fazla oy alamaz. Hoşunuza gitsin diye söylemiyorum. Gerçek böyle olduğu için söylüyorum. Çünkü millet ile bir uyuşmazlıkları vardır. Keşke CHP halk ile arasında ki bu uyuşmazlığı kaldırsaydı. Keşke kaldırabilseydi. Ben bir siyasetçi olarak değil ama hakikaten ülkesini seven bir insan olarak yeni CHP lafları çıktığında en çok sevinenlerden birisiydim. Sayın Kılıçdaroğlu göreve geldiğinde keşke yeni CHP ‘yi kurmaya muvaffak olabilseydi. Ama bir türlü eski ve derin CHP yeni CHP ‘nin kurulmasına müsaade etmedi. Nasıl olacaktı o yeni CHP derseniz söyle olacaktı. İkide bir vesayet kurumlarının gölgesine giden bir CHP olmayacaktı. Bu ülkede YÖK Ne zaman İmam Hatiplerin katsayısını düzenlemeye kalksa Anayasa Mahkemesine koşan bir CHP olmayacaktı. Yeni CHP Dersim ile yüzleşerek yeni CHP olabilirdi. En çok da Dersim ‘in hesabını CHP ‘nin sorması gerekirdi” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Kurtulmuş: CHP’den yüzde 30’dan fazla oy alamaz Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.