LG, Optimus G ile Samsung’a Meydan Okuyor

adminCep Telefonu, Teknoloji0 Yorum 450 Kez Okundu9 Mart 2013

samsung-galaxy-note-3LG, Türkiye’de de satışı başlayan Optimus G Pro ile Samsung Galaxy Note 2’ye meydan okuyor. Samsung Galaxy Note 2 Google  Optimus G Pro

Akıllı telefon dünyasına sürekli yeni bir cihaz katılıyor. Bunlardan biri de LG’nin Optimus G Pro isimli yeni amiral gemisi oldu. Güney Koreli dev şirket bu cihazından oldukça umutlu gözüküyor. Ödüllü telefon LG Optimus G Pro, dün itibariyle ülkemizde de satışa başlandı. Nasıl bir satış rakamına ulaşılacağı merakla bekleniyor. Son zamanlarda sürekli gündemde kalmayı başaran LG, şimdi de yayınladığı video ile adından söz ettirmeye başladı.

LG Optimus G 1.799 TL fiyatla Türkiye’de satışa sunuluyor

LG, Optimus G Pro ve Samsung Galaxy Note 2 ekranının kıyaslandığı bir video yayınladı. Videoyu izledikten sonra siz de hangisinin aha kaliteli bir ekrana sahip olduğuna karar verebilirsiniz. Samsung ve LG ciddi bir rakip. Akıllı telefon dünyasına başarılı girişe ile Samsung’a meydan okumaya başlayan LG, bakalım bu yarışı nasıl devam ettirecek.Android 4 0 Galaxy Nexus
Optimus G Pro 5.5 inç ekran boyutuna sahip. Full HD ekranı IPS LCD paneli ile oldukça başarılı bir cihaz. Galaxy Note 2′de ise 720p HD süper AMOLED ekran mevcut. Bu özelliğe baktığımızda LG, Samsung’dan daha başarılı gözüküyor. Samsung donanım bakımından oldukça başarılı cihazlar sunuyor, ancak tasarım bakımından her zaman eleştiriliyor.
LG, bu yeni cihazında 1080p çözünürlük sundu, Galaxy Note 2′de ise 720p HD çözünürlük gözüküyor. Bu iki cihazın karşılaştırmasının aslında çok da adaletli olduğunu düşünmüyoruz. LG bu karşılaştırmayı 14 Mart sonrasında Galaxy S IV ile yapmış olsa belki daha haklı gözükebilirdi. LG’nin Samsung’a meydan okuyan bu ilginç videosu çok konuşulacağa benziyor. Güney Koreli iki dev şirketin sorunlar yaşamasına neden olabilecek bu video tamamen Optimus G Pro’yu önem çıkarmak için hazırlanmış.

Kaynak: 3d oyunlar 

Etiketler: , , , , , , , , , ,

LG, Optimus G ile Samsung’a Meydan Okuyor Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.