Menajerinden Emre Belözoğlu gerçekleri

adminSpor0 Yorum 184 Kez Okundu26 Mayıs 2012

Menajerinden Emre Belözoğlu gerçekleri

Fenerbahçe’de sezon bitti ama Emre Belözoğlu işi henüz çözüme kavuşturulamadı. Milli oyuncunun kaderiyle ilgili yaşanacaklar merakla bekleniyor. Sarı lacivertli taraftarlar ve bir çok futbolsever Emre’nin akibetinin ne olacağını bekliyor. 30 Mayıs’ta Fenerbahçe ile sözleşmesi sona erecek olan Emre konusunda sarı lacivertli yöneticiler henüz bir adım atmadı. Ne Emre, ne de menajeri Ahmet Bulut’a henüz kulüpten gelmiş bir görüşme çağrısı da yok.

Yıldız futbolcunun menajeri Ahmet Bulut, Hürriyet’e çok özel açıklamalarda bulundu. Tecrübeli menajer Emre’nin yaşadıklarını, geçen süreci ve bunda sonraki hedeflerini tek tek anlattı. İşte, Bulut’un ağzından Emre Belözoğlu gerçeği…

“YÖNETİMDEN HENÜZ SES YOK”

Fenerbahçe Kulübü bizim evimiz gibi. Emre de öyle görüyor. Hatta kendisi çıktı ve dedi ki “Beni kovmadıkları sürece ben buradan gitmem.” Açık ve net konuştu. Kulüp de bunu değerlendirecek. Emre’ye “Var mısın, yok musun” diyecekler. Sonrasında da para konuşulur.

Bizim bir talebimiz yok. “Şu veya bu olacak” demiyoruz. Emre Belözoğlu asla ortada kalacak bir oyuncu değil. Bunu herkes iyi bilsin. Biz Fenerbahçe için hazırız. Devam etmekten yanayız. Ama yönetimden henüz bir ses, seda yok.

“2 SEÇENEKLİ B PLANIM VAR”

B planımız hazır. Ben menajer olarak oyuncumun haklarını korumakla mükellefim. Son dakika kulüp çıkıp derse ki “Sizin istediğiniz ücret bu, bizim vereceğimiz ücret de bu. Anlaşacağız. Yoksa bu iş olmaz” o zaman Emre’nin boşta kalmasına göz yumamam. Ben işimi o zaman doğru yapmamış olurum. Bu yüzden çift opsiyonlu iki tane B planım var.

“EMRE AVRUPA’DA OYNAYAMAZ AÇIKLAMALARINA SADECE GÜLÜYÜRÜM”

Ortalıkta şu konuşuluyor, “Emre, Avrupa’dan her hangi bir kulüple anlaşamazmış. İstediği parayı da alamazmış.” Bunları söyleyenlere sadece gülüyorum. Şu kesin, Emre Türkiye’de sadece Fenerbahçe’de oynar. Son dakikada kulübüyle anlaşamadığı gün ben B planını devreye sokacağım. Emre de gitmek isteyeceği yeri belirleyecek. Ve o kulüple anlaşacağız.

Fenerbahçe bize “Yok” dediği an biz derhal B planımızı hemen hayata geçiririz. Hiç kimsenin aklından geçmeyecek iki kulüp Emre Belözoğlu için şu an beklemede. Ben oyuncumu korumakla mükellefim. Onun haklarını savunmak için de sonuna kadar her şartı zorlarım.

Emre, kendini Türkiye’de ispat etmek zorunda değil ki. Emre, Türk futbolu için ne kadar önemli ve değerli olduğunu gösterdi. Artık kendini kanıtladı. Ama Fenerbahçe’de Alex ile 6 ay önceden sözleşme yapılıp, Dia ve Cristian gibi oyuncularla sözleşmelerinin uzatılması konusunda görüşmeler yapılıyorsa bu durum Emre’yi kırar ve üzer. Fenerbahçeli olduğu ve bu kulübün öz evladı gibi düşündüğü için susuyor.

“CRİSTİAN’I UYARDI SUÇLU İLAN EDİLDİ”

Bursaspor maçı sonrası kadro dışı bırakıldı. Türkiye günlerce bu olayı konuştu. Soyunma odasında neler oldu, bitti kimsa açık ve net konuşmadı. Emre de bu durumu hiç dile getirmedi. Ama ben artık dayanamıyorum. Maç içinde yaşanan gerginlikten sonra soyunma odasına gidilirken Cristian, Aykut Kocaman’a küfür etmiş. Emre bu durumu söylese ne olacak. O da Cristian’a, “Hocaya küfür etme” demiş. Bunun üzerine Emre suçlu oldu. O gün, bu gün suçlandı. Cristian ne yaptı? Kulaklığını taktı, müziğini dinleye dinleye keyfine baktı.

“ARDA DA AVRUPA’YA 

“Arda, Avrupa’ya gidemez” deniyordu. “Atletico Madrid’in oyuncusu mu” deniyordu. “Ahmet Bulut menajer mi” deniyordu. Ne oldu?. Arda gitti. İspanya’da oynadı. Atletico Madrid ile UEFA Avrupa Ligi kupasını havaya kaldırdı. Emre de hiç kimse merak etmesin eğer yönetim bizi mutlu edecek teklifi getirmezse, işi de uzatırsa ertesi gün yeni kulübüne imza atar.

Yönetim matematik yapmalı

Emre gibi bir oyuncuyu almaya kalkan, 8-10 milyon Euro bonservis bedeli öder. 4 yıl anlaşma yapın, yıllık bonservis bedelini dörde bölün yıllık vergiler hariç 2.5 milyon Euro sadece bonservisi tutar. Artı vergisi de var. Yıllık ücreti de 1.5 milyon artı vergiler olsun. Emre gibi bir kalitenin kısa yollu maliyeti kulübe 5 milyon Euro’ya gelir. Bonservisi elinde. “Son durağım Fenerbahçe” diyen Emre’mi, yoksa yeni bir oyuncu mu tercih edilmeli.

Fizyoterapistinin parasını ödedi

Öylesine profesyonel yaşıyor ki ben bile onu hayranlıkla izliyorum. Bir dünya para döktü, oksijen maskesi aldı evine. Maaşını kendisinin ödediği fizyoterapistiyle neredeyse yatıp, kalkıyor. Eskisi gibi sakatlık yaşamıyor.

1 milyon 700 bin Euro’ya imza atmaz

Defalarca sakat sakat oynadı. Emre bir çok maça Fenerbahçe sevdasından dolayı sakat çıktı. Hiç bir maçı, bazıları gibi seçmedi. Hatası da var, yok değil. 32 yaşına geliyor. O tecrübeyle en iyi şekilde yaşayacağı günleri artık yanlış yaparak geçirmeyecek.

Trabzonspor maçında üzerindeki gerginliği ortadan kaldırdı. O maçla başka bir tarafa yelken açtı. Zokora’nın ve Colman’ın kendisine yaptıklarından sonra Emre aslında aklandı. Artık bundan sonraki dönemlerde en ufak bir hata yapacağını da düşünmüyorum.

Kamuoyunda bir çok rakam gündeme geldi. Emre’nin, 1 milyon 700 bin ya da 2 milyon Euro’ya imza atacağı konuşuluyor. Bana göre bu rakamlara imza atacak oyuncu değil Emre. Onun bir forma sevgisi var. Fenerbahçe’de futbolu bırakmak istiyor. O da fedakarlıklara hazır. Ama ona “Hadi gel konuşalım” denmezse o da kalmak istemez.

Ne varsa hep gündeme Emre geliyor. Sanki başkalarının suçu yok.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Menajerinden Emre Belözoğlu gerçekleri Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.