Miroslav Stoch: Aklımda sadece Fenerbahçe var

adminSpor0 Yorum 132 Kez Okundu10 Temmuz 2012

Miroslav Stoch: Aklımda sadece Fenerbahçe var

Fenerbahçe’nin Topuk Yaylası’nda yaptığı hazırlık kampında bugün bir basın toplantısı düzenlen Stoch, hiçbir zaman Fenerbahçe’den ayrılacağını söylemediğini, Fenerbahçe’de mutlu olduğunu ve kafasının tamamen Fenerbahçe ile dolu olduğunu söyledi.

KUYT BİZE GÜÇ KATACAK

Devam eden kampı, “Çalışmalara sıkı bir şekilde devam ediyoruz. Sıkı bir şekilde çalışıyoruz. İlk günlerde bir yorgunluk vardı ama herkes yavaş yavaş normal durumuna geliyor. 2 hafta daha böyle devam edecek ve ardından hedeflerimiz için hazır hale geleceğiz” cümleleriyle özetleyen Stoch, ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ÜÇ KULVARDA MÜCADELE EDECEĞİZ

Yeni transferlerden Dirk Kuyt ve takım içi forma rekabeti hakkında Stoch, “Kuyt çok iyi bir oyuncu. Hollanda Mili Takımı, Şampiyonlar Ligi ve İngiltere Premier Ligi’nden tecrübelerini biliyoruz. Benim görüşüme göre takıma çok büyük katıları olacak, tecrübelerini aktaracak. Aynı pozisyonda birçok oyuncunun olması, Takımımızın lehine bir durum. Bu sezon Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Ligi’nde mücadele edeceğiz. Bu durum da hocamızın eline alternatif veriyor. O nedenle iyi ve kaliteli oyuncuların gelmesi bizim açımızdan iyi” dedi.

BURADA ÇOK MUTLUYUM

Kendi hakkında çıkan transfer haberleri konusunda ise Stoch, “Hiçbir zaman kulüpten ayrılacağımı söylemedim Slovakya’dayken de bana bunu soruyorlardı Benim onlara verdiğim cevap ise ‘Ayrılmak için hiçbir nedenim yok. O nedenle ayrılmayı düşünmüyorum’ oluyordu. Teklifleri gazetelerden, internetteki haberlerden duydum. Ama ben kulübümde çok mutluyum. Kulübüm de benden çok mutlu ve o nedenle ayrılmak için bir nedenim yok” dedi.

DIA HAKKINDA KONUŞMAK İSTEMİYORUM

Dia’nın takımdan ayrılmasını, “Dia’nın seçimi hakkında yorum yapmak istemiyorum ve kendisine yürekten, bol şans diliyorum” cümleleriyle değerlendiren Stoch, “Şu anda Fenerbahçe’deyim, kafam tamamen burada ve burada başarılı olmak istiyorum, burada mutluyum. Kariyer planlarımda ise; İspanya veya İngiltere’de şans bulursam, oralarda oynamak isterim. Ama değimi gibi benim kafam tamamen burada ve her şeyden önce burada başarılı olmak istiyorum” diye konuştu.

HASAN ALİ İLE OYNAMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM

Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalabilmek içi ellerinden gelen her şeyi vereceklerini söyleyen Stoçh, Reto Ziegler ve Hasan Ali Kaldırım hakkında ise “Reto burada kiralıktı. Beklentimiz kulüple anlaşması yönündeydi. Ancak Hasan Ali de çok kaliteli bir oyuncu, burada bulunmasından dolayı mutluyum. Onunla oynamayı sabırsızlıkla bekliyorum. Takımızın sol kanadında, Hasan Ali’yle çok başarılı olacağımız umuyorum” dedi.

SAKATLIĞIM İYİ DURUMDA

Dizindeki sakatlığının geçtiğini belirten Stoch, “Geçen sezon 3-4 aylık periyotta dizimde ağrılarım vardı ve bu ağrılarla oynamaya çalışıyordum. Sezon bitiminin ardından toparlanma döneminde dizim iyi duruma geldi ve geçen sezonki sakatlığımın etkileri kalmadı Şimdi sadece futbola konsantre olmak istiyorum” dedi.

GÜZEL GOLLERİM DEVAM EDECEK

Geçen sezon attığı birbirinden şık goller hakkında ise Stoch, “Elimden gelenin en iyisini bu sene de yapacağım. Geçen sene 12 gol attım. Belki bu sene daha fazla veya daha az atarım. Ama her zaman için takımıma faydalı olmak için çalışacağım. Özelikli Slovakya’daki arkadaşlarım, futbolcu olmasalar da attığım güzel gollerden sonra arayıp, ‘Sen deli misin?’ şeklinde tepki veriyorlardı. Bunlar güzel tepkilerdi. Geçen sene değişik mesafelerden şut denemelerim ve bir sürü böyle güzel golüm oldu. Umuyorum ki bu sene ne de bunları gösterebilirim” şeklinde konuştu.

Etiketler: , , , , ,

Miroslav Stoch: Aklımda sadece Fenerbahçe var Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.