MİT 20 ajanla Lübnan’da

adminGüncel0 Yorum 231 Kez Okundu18 Ağustos 2012

MİT, 20 kişilik özel bir ekiple Lübnan’da… Hedef, Mikdat Aşireti’nin üyeleri tarafından kaçırılan Türk Aydın Tufan’ı sağlıklı şekilde Türkiye’ye getirmek Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Ortadoğu’da Mossad, CIA, MI6 ve diğer ülke istihbarat birimlerini şaşkına çevirmeye devam ediyor. Son zamanlarda yaptığı operasyonlarla adından söz ettiren MİT, Ankara’dan operasyon emri bekliyor.

20 AJAN BÖLGEDE

Takvim gazetesinde yer alan Mevlüt Yüksel’in haberinde, geçtiğimiz aylarda, Suriye’de aralarında Hollandalı ve İngiliz gazetecilerin de bulunduğu toplam 6 yabancı basın mensubunu, radikal bir grubun elinden kurtaran MİT, daha önce de AA muhabiri Sinan Gül’ü Esad’ın güçlerinden ‘tereyağından kıl çeker’ gibi aldığı daha önce yaşanan durumlara örnek olarak gösteriliyor. Şimdi Lübnan’da Mikdat Aşireti’nin kaçırdığı Türk Aydın Tufan Tekin’i kurtarmak için operasyonun startını veren MİT, 20 ajanı bölgeye gönderdi.

CUMHURBAŞKANI DOĞRULADI

Cuma namazını Yeniköy Merkez Camii’nde kılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çıkışta, “Suriye’de kaçırılan bazı Lübnanlılarla, Lübnan’da kaçırılan vatandaşımız arasında hiçbir ilişki yok. Tufan için istihbarat birimimiz devrede” dedi. Bu arada adının açıklanmasını istemeyen yetkililerden alınan bilgilere göre MİT, yaptığı istihbarat çalışması sonrası Tufan Tekin’in yerini belirledi.

ANKARA’DAN EMİR BEKLENİYOR

MİT ajanlarının, kaçırılan işadamının rehin tutulduğu yerde, Mikdat Aşireti üyelerinin her hareketlerini kontrol ettikleri ve bilgileri anında MİT Merkezi’ne ilettikleri öğrenildi. Ajanlarımız, Ankara’dan gelecek emri beklemeye başladı.

İNGİLİZLER TESPİT AŞAMASINDAYKEN MİT OPERASYONU BİTİRDİ

İngiliz gazeteci John Henry ve Hollandalı meslektaşı Jeroen Oerlemans geçen hafta kaçırıldı. Devreye giren MİT’in saha ajanları, müthiş bir operasyonla 2 gazeteciyi kurtarmıştı. İngiliz The Guardian gazetesi, operasyon hakkında şu yorumu yapmıştı: Türk istihbaratı, bölgede çok güçlü. MI6, kaçırılanların yerini saptamaya çalışırken, Türk istihbaratı operasyonu bitirmişti bile.

Etiketler: , , , , ,

MİT 20 ajanla Lübnan’da Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.