Mustafa Ceceli’nin konserinde hacı mesajlı pankart

adminMagazin0 Yorum 538 Kez Okundu3 Temmuz 2012

Mustafa Ceceli'nin konserinde hacı mesajlı pankart

‘ADAMSIN HACI’

Kocaeli’nin Darıca İlçesi’nde bu yıl 6’ncısı düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali’nin kapanışında Mustafa Ceceli sahneye çıktı. Şarkıcının hayranı genç kızlar, Mustafa Ceceli fotoğrafı baskılı tişörtler giyerken, ellerindeki pankartta da ‘Adamsın Hacı’ yazdığı dikkat çekti.

HABERİN GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Darıca Belediyesi’nin düzenlediği ve bir ay boyunca çeşitli bölge ve illerin geleneklerinin yaşatıldığı Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’nın finalinde Mustafa Ceceli coşkusu yaşandı. Mustafa Ceceli hayranlarının fotoğrafının basılı kıyafetler giydiği konseri yaklaşık 20 bin kişi izledi. Şarkıcı, söylediği şarkılarla sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

MARAŞ DONDURMASI İZDİHAMI

Darıca’nın AK Parti’li Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, vatandaşlara sürpriz yaparak, özel olarak hazırlatılan 1 ton ağırlığındaki Maraş dondurmasını vinçle sahneye indirtti. Dondurma balta ve testerelerle küçük parçalar halinde kesilerek, konseri izleyenlere dağıtıldı. Dondurmadan almak almak isteyenlerin sahneye akın etmesi izdihama neden oldu.

MUSTAFA CECELİ’NİN AĞZINDAN HACI OLMA HİKAYESİ

2003’ün Şubat ayında annemle beraber hacca gittik. Sezen Hanım’ın konserlerinde anlattığı gibi annem babamdan rica etti, babam hem işlerinin yoğunluğundan hem de “Ben biraz daha rakı içmek istiyorum” diye anneme espriyle takılarak gitmek istemedi, annem de benden rica etti. “İstersen yalnızca refakatçi de olabilirsin, ibadetleri yapmayabilirsin” dedi. Her şey nasiptir, böyle bir şey o zaman bana nasip oldu, ibadetimi yerine getirdim. Döndükten sonra müzisyen arkadaşlarım bana adımdan çok “Hacı” diye hitap etmeye başladılar. Sektörde böyle tanınmaya başladım. Hacı’yı benim ön adım zannedenler bile oldu. Böyle olunca Kenan Doğulu “Biz sana Hacı diyoruz, o halde seni böyle bilsinler, kartonete böyle yazalım” dedi. Öyle de kaldı adım. Benim için önemli olan iç dünyamda haccın bana yaşattıkları. Çok önemli bir dönüm noktasıdır hayatımda. Hacdan döndükten kısa bir süre sonra Ozan Doğulu’yla tanıştım. İnançlı biriyimdir. Allah’ı anlamaya çalışıp, dinimizin gerektirdiği ibadetleri yerine getirmeye çalışıyorum. Ama bunları söylemek beni rahatsız ediyor. Övünüyormuşsunuz gibi oluyor, bundan hoşlanmıyorum.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Mustafa Ceceli’nin konserinde hacı mesajlı pankart Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.