Ocak ayında en çok hangi ünlü konuşuldu?

adminMagazin0 Yorum 320 Kez Okundu31 Ocak 2013

Unlu Komedyen Cem-Yilmaz2013’ün Ocak ayında, medyanın en çok yer verdiği magazin ünlüleri, MTM’nin araştırmasıyla belirlendi.

2013’ün ilk ayında, medyanın en çok yer verdiği magazin ünlüleri belirlendi. Medya Takip Merkezi’nin (MTM) basın, görsel medya ve internet medyasında yaptığı araştırmaya göre, Ocak ayının en medyatik ünlüsü Cem Yılmaz oldu. Hülya Avşar ve Acun Ilıcalı ise zirvenin en yakın takipçileri…

Medya Takip Merkezi’nin hazırladığı ayın en medyatik ünlüleri araştırmasına göre, Ocak ayında medyanın en gözde ismi Cem Yılmaz oldu. 3 Ocak’ta sinema seyircisi ile buluşan “CM101MMXI Fundamentals” Yılmaz’ın medyaya en fazla yansıdığı konu olurken, ailesi ile yurtdışına tatile gitmesi ise ünlü komedyenin adından sıkça söz ettirdiği haberler arasındaydı. Gösterime girdiği ilk hafta sonunda 500 bin kişi tarafından izlenen “CM101MMXI Fundamentals”a gösterilen yoğun ilgi için Twitter hesabından teşekkür eden Cem Yılmaz, Ocak ayında 3 bin 979 haber ve yazıda yer aldı.

Hülya Avşar istikrarı bırakmıyor
Ay boyunca gazete, dergi, TV kanalları ve internet medyası üzerinden en fazla habere konu edilen ikinci ünlü isim Hülya Avşar oldu.” O Ses Türkiye” ve “Yetenek Sizsiniz”deki jüri üyeliği ile medyada geniş yer bulan Avşar, kızıyla gittiği Uludağ tatiliyle ve bankacılık sektörüne yeni giren Odeabank’ın reklam yüzü olmasıyla adından söz ettirmeyi bildi. Son bir yıldır, medyatiklikte zirveden düşmeyen Avşar Kızı, 3 bin 736 haber ve yazıda yer buldu.

Acun Ilıcalı “Survivor” hazırlığında…
MTM’nin, en medyatik ünlüleri belirlediği medya araştırmasında öne çıkan diğer bir isim ise Acun Ilıcalı oldu. En medyatik ünlüler arasında olan Ilıcalı, “O Ses Türkiye” ve “Yetenek Sizsiniz”in yapımcılık ve sunuculuk görevleri dışında Mart ayında çekimleri başlayacak olan “Survivor” yarışmasının hazırlıkları ile de gündeme geldi. Ay içinde, Antalya’ya bir defile için gelen Adriana Lima’yı özel uçağıyla alıp İstanbul’a getirmesiyle de haberlere konu edilen Ilıcalı, toplamda 3 bin 368 haber ve yazı ile adından söz ettirdi.

Tatlıses’ten İmralı görüşmelerine destek
Ocak ayında medyanın en çok yer verdiği bir diğer isim İbrahim Tatlıses oldu. Uğradığı silahlı saldırı sonrasında ilk kez Şanlıurfa’ya giden Tatlıses, buradan Kuzey Irak’a geçti. Şanlıurfaspor’un yeni yönetim kadrosunda yer alan Tatlıses, İmralı görüşmeleri ile ilgili olumlu görüşleri için Kürt sanatçı Şivan Perver’den destek buldu. Ünlü sanatçı, ay boyunca 2 bin 997 haber ve yazıda yer aldı.

Necati Şaşmaz en medyatik ilk 5’te
Ayın en medyatiklerinin yer aldığı araştırmada, ilk 5 ünlüden bir diğeri Necati Şaşmaz oldu. Kurtlar Vadisi Pusu dizisi ile gündeme gelen Şaşmaz, kendisinden 21 yaş küçük eşi ile medya mensuplarının karşısına geçerek mutluluk pozu verdi. Bolu’ya yaptığı ziyarette, Gerede Meslek Yüksek Okulu bünyesinde açılan “Yaşayan Ayakkabılar Müzesi”ne ayakkabılarını hediye etmesi ile de adından söz ettirdi. Necati Şaşmaz toplam 2 bin 964 haber ve yazı ile Ocak ayını

Medyaloji

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Ocak ayında en çok hangi ünlü konuşuldu? Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.