Orman’dan Demirören’e gönderme

adminSpor0 Yorum 198 Kez Okundu3 Temmuz 2012

Orman'dan Demirören'e gönderme

Siyah-beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman Fernandes ve Almeida’yı  satmayacaklarını söyledi. Transferde bütçelerini aşmayacaklarını yineleyen Orman, şampiyonlukların yıldız oyuncularla değil Metin, Ali, Feyyaz ruhuyla kazanılacağını ifade etti. Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci ve Avcılar Beşiktaşlı Taraftarlar Derneği’nin organize ettiği kahvaltıda gazeteciler ile bir araya gelen Orman, yaptığı açıklamada, ”Beşiktaş taraftarına taahhüdümüz şu: Metin, Ali, Feyyaz ruhunu geri getireceğiz. Bu ruhta olmayan herkes Beşiktaş’tan gidebilir” dedi.

“BİZİM ZİHNİYETİMİZ BEŞİKTAŞLI OLANLARLA”

Beşiktaşlı olanlarla ve kendileri gibi düşünenlerle yola devam edeceklerini açıklayan Orman, ”Bizim zihniyetimiz Beşiktaşlı olanlarla, bizim gibi düşünenlerle bu işi götürmek. Beşiktaş takımının formasının olduğu yer zaten ilk 3’tür. Müthiş bir hocamız var. Çok iyi şeyler yapacağız” diye konuştu.

Orman, kulübün içinde bulunduğu mali durum hakkında da şunları söyledi:

ORMAN: DEMİRÖREN ZAMANINDA MİLYAR DOLARA YAKIN HARCAMAMIZ VAR AMA SADECE 1 KEZ ŞAMPİYON OLDUK

”Beşiktaş profesyonel bir kurum. Kimse, tabiri caizse, burada hayrına oynamıyor. Herkes bir ücret karşılığı oynuyor. Beşiktaş’ın bir bütçesi var. Beşiktaş ödeyemeyeceği şeyin altına girmeyecek. Çok sempatik olmayan şeyler yapacağız. İnsanların belki hoşuna gitmeyecek ama biz üzerimize düşen görevi yapacağız. 1996’dan bu yana 2 şampiyonluğumuz var. Sayın Demirören zamanında milyar dolara yakın harcamamız var ama sadece bir kez şampiyon olduk. Demek ki para harcamayla bir şeyler olmamış.”

”FERNANDES VE ALMEİDA’YI SATMAYACAĞIZ”

Beşiktaş’taki Portekizli futbolcular hakkında ”gidecekler” diye bir açıklama yapmadığını ve futbolcularla ilgili kararları Samet Aybaba’nın verdiğini belirten Orman, ” Futbolcularla alakalı bir defa iyi niyetle bir laf söyledim. 150 tane bunla alakalı spekülasyon oldu. O da Rüştü’yle alakalıydı. Oyuncularla ilgili bütün kararı teknik heyet verir. Hocamız Fernandes ile Almeida’yı kesinlikle takımda tutmak istiyor. Bu oyuncuların bizimle 2 senelik kontratı var ve ben de kesinlikle satmayı düşünmüyorum” dedi.

”STAT SORUNU BU HAFTA ÇÖZÜLÜR”

Avcılar Belediyesi Başkanı Değirmenci’nin Beşiktaş’ın maçlarını Avcılar Stadı’nda oynaması önerisine teşekkür eden Orman, ”Beşiktaş Türk kamuoyunun da bildiği gibi mali sıkıntı içinde. Biz Avcılar’da oynamak isteriz ancak bizim karar şeklimiz Beşiktaş’ın menfaatleri doğrultusunda olmalıdır. Oynayacağımız stat şehre en yakın yerde olmalıdır. Hala stat sorunumuz çözülmedi inşallah bu hafta çözülecek” ifadelerini kullandı.

Kimsenin Beşiktaş’a stat yapmasını istemediklerini, sadece gereken izinlerin verilmesini beklediklerini söyleyen Orman, ”Türkiye’nin en eski ve en güzide kulübü olan Beşiktaş, benden önceki başkan tarafından stat konusunda beş senedir uğraşıyor. Biz de uğraşıyoruz. Şu an İnönü’yle alakalı 4-5 tane proje çizildi. İlk projeyi 2002 senesinde ben çizdim. Hala izin prosedürlerimiz devam ediyor ama artık sonuna doğru gelmeye başladık. Stadın görüntüsü ise oradaki tarihi dokuya uygun bir anıt eser gibi olacak. Çok şık bir stat olacak. Biz eğer Beşiktaş stadını yapacaksak, sadece ve sadece Sayın Başbakanımızın sayesinde olacak gibi gözüküyor. Stat konusunu Sayın Başbakan kendisi bizzat takip ediyor” dedi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, Belediye Başkanı Değirmenci’yi makamında ziyaret ettikten sonra Avcılar Belediye Stadı’nı gezdi. Avcılar’ın Beşiktaş için önemli olduğunu ve Feyyaz Uçar’ın buradan çıktığını söyleyen Orman, Avcılar Stadı’nda bir hazırlık maçı yapmak istediklerini belirtti.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Orman’dan Demirören’e gönderme Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.