PAOK Beşiktaş’ı yakacak

adminSpor0 Yorum 254 Kez Okundu5 Temmuz 2012

PAOK Beşiktaş'ı yakacak

PAOK Başkanı Vryzas, UEFA’ya “Bizim borcumuz sadece 3 milyon euro. Onlarınki ise kat kat fazla. Aynı ceza adaletsizlik” savunması yaptı. Bu durum, iki kulüp arasındaki dostluğu tehlikeye soktu. UEFA mali disiplin kuralları hem Türkiye hem de Yunanistan’ın Siyah-Beyazlılarını zora soktu. Bugün’ün haberine göre; Selanik ekibi PAOK, mali disiplinsizlikleri nedeniyle Avrupa’dan men edilmemek için “Beşiktaş’ın borcu çok daha fazla” diyerek iyi ilişkiler kurduğu renktaşını hedef gösterdi.

ÖNEMLİ FUTBOLCULAR TAKIMDAN AYRILDI

Theodoros Zagorakis 2007’de başkan seçildiğinde takımın borcu 8 milyon euroydu. O dönemde UEFA’ya “Yönetimi yeni devraldık. Borçlar eski. Müsamaha istiyoruz” demişti. Bu savunma kabul edildi. Sonrasında borç 3 milyona indirildi. Maaşı yüksek futbolcularla sözleşme yenilenmedi. Vierinha, Contreras, Spantacio, Arias,Muslimovic ve Leonardo gibi kilit futbolcular takımdan ayrıldı. Chalkias, Ivic ve Çirilo’nun da ücretlerinde indirime gidilmek istendi ancak bu istek kabul görmedi. Siyah- Beyazlılar, 250 bin euro cezayla men edilmekten kurtuldu. 2012’de yeni başkan, Zizis Vryzasoldu. O da selefinin yaptığı savunmayı yineledi.

ARAMIZDA UÇURUM VAR

Çift Başlı Kartallar’ın başkanı, “Beşiktaş da yeni yönetimini gerekçe gösteriyor” dedi. Borcu 8 milyon eurodan 3 milyon euroya indirdiklerini belirterek “Bizim borcumuzla Beşiktaş’ın ki arasında uçurum var” şeklinde konuştu. Beşiktaş ile aynı cezayı almamaları gerektiğini belirtti. Vryzas’ın işi selefine göre zor. Kartal’ın geçtiğimiz sezon için yaklaşık 28 milyon euro borcu var.

PAOK’U BEŞİKTAŞ KARŞILAMIŞTI

Bu arada iki takımın taraftarları birbirlerini destekliyor. PAOK Fenerbahçe maçı için geldiğinde Beşiktaşlılar tarafından karşılanmıştı.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

PAOK Beşiktaş’ı yakacak Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.