PKK gözünü çocuklara dikti

adminGüncel0 Yorum 161 Kez Okundu23 Mayıs 2012

PKK gözünü çocuklara dikti

Akşam gazetesinin haberine göre; Devlet çocukları öldürüyor diyerek halkın üstünde baskı kurmayı hedefleyen kanlı terör örgütü PKK’nın 15 yaşındaki bir çocuğu nasıl acımasızca sokak ortasında infaz ettiği deşifre edilmesinin ardından 14 yaşındaki S.D’nin kopan elinin ardında da PKK bombası olduğu ortaya çıktı. 13 Mayıs 2012 günü evinden dışarı çıkan Ayşe M. kardeşi ile dondurma almaya gittiği sırasında hain tuzak, pusu atmış sokak başında bekliyordu. Eli tabancalı teröristler acımasız kurşunlarını 15 yaşındaki kız çocuğunun üzerine sıktılar.

ELİ KOPTU

PKK Yüksekovalı 14 yaşındaki S.D. isimli çocuğun eline el yapımı bomba vererek güvenlik güçlerinin geçiş güzergahına koymasını istedi. Provokasyon için yapılan eylemde S.D.’nin elindeki bomba biranda patladı. Acı içerisinde yere yığılan D. hemen hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen bileğinde dikelemeyecek derecede parçalanma olduğu için el kurtarılamadı.

ÇOCUKLAR ÜZERİNDEN KORKU SALIYORLAR

Örgütün çocuklar üzerinde kurduğu insanlık dışı oyunlar savaş suçları sayıldığı bir dünyada PKK bir yandan çocukları savaşa sürüklerken bir yandan da örgütün baskısını hissettirmek için cinayetler işlediği bu soruşturmalar ile ortaya çıkıyor. Terör örgütünün dağda kullandığı terorist çocukların yanı sınara örgüte katılımları artırmak ve halkın üzerinde baskı kurmak için şehirlerde kendi vatandaşlarını öldürdüğünü söyleyen istihbarat kaynakları, “Sudan bahane ile sen fuhuş yapıyorsun sen uyuşturucu satıyorsun diyerek ideolojik tutum sergileyen örgütün gerçek yüzü ise halka korku salmak. Dünyanın bir çok yerinde savaşta çocuklar kullanıldı diye ceza alan liderler var. PKK’nın içerisinde zorla dağa çıkarılmış ve savaştırılan çocuklar var” diye konuştular.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

PKK gözünü çocuklara dikti Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.