Quaresma: Tek suçlu benim

adminSpor0 Yorum 157 Kez Okundu17 Mart 2012

Quaresma: Tek suçlu benim

Quaresma’nın antrenman öncesi BJK TV’ye yaptığı açıklama, kulübün internet sitesinde de yer aldı.

Beşiktaş’ın Atletico Madrid ile yaptığı ilk maçta yaşanan olayları anlatan Portekizli yıldız, şunları söyledi:

”O maçta devre arasında oyundan alındığımda, maçın sıcaklığıyla tatsız ve olmaması gereken olaylar oldu. Burada suçlu benim. Çünkü hep içimde kazanma duygusu olan, kaybetmeyi asla kabul etmeyen biriyim. O maçta gerçekten çok istekli olmama rağmen çok kötü bir oyun sergiledim. Arkadaşlarıma yardım edemedim. Tabii ki onun getirdiği bir üzüntü vardı. Çok doğru bir şekilde oyundan alındım. Fakat o maçın sıcaklığıyla, stresiyle, yapmamam gereken bir kaç yanlış harekette bulundum. Bunun sonucunda, hocamızın haklı kararıyla da son günlerde kadroya alınmadım, takımdan ayrı çalıştım. Bunlar doğru kararlar. Çünkü çok yanlış hareketlerde bulundum.”

Takım arkadaşlarına ve teknik direktörüne özür borçlu olduğunu kaydeden Quaresma, ”Son günlerde zaten kadroya girememek ve oynamamak benim açımdan en büyük ceza oldu. Son iki maçta mücadele edemedim. Atletico Madrid maçında oynamayı çok istiyordum. Kadro dışı kaldığım için oynayamadım. Bu sene belki de en çok üzüldüğüm olay bu oldu. Çünkü, bir anlık fevri hareketimin beni buraya getireceğini bilmeliydim. Son günlerde takım arkadaşlarımla birlikte antrenman yapamadığım için gidip özür dileyemedim. Bugün bütün takım idman yapıyoruz. İdmanın başında bütün arkadaşlarımdan ve hocamdan özür dileyeceğim. Pazartesi günkü maçta da kadroya alınırsam, elimden geleni yapacağım. Sonuçta Beşiktaş forması çok kutsal bir forma. Onu taşıdığınız zaman ne yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor” diye konuştu.

-”En başta taraftarlardan çok özür diliyorum”-

Portekizli futbolcu, ”Beşiktaş defterini kapattığı” şeklinde çıkan haberlerin doğru olmadığını vurgulayarak, ”Bugüne kadar verdiğim röportajlarda Beşiktaş’ta olmaktan çok mutlu olduğumu, burada gerçekten çok iyi hava olduğunu, takım içindeki arkadaşlarımla, hem camia hem taraftarlarla çok iyi anlaştığımı, onları çok sevdiğimi söylemiştim. Bunu tekrar söylüyorum. Yanlış hareketlerim oldu, bunun cezasını da çektim. En başta da taraftarlardan çok özür diliyorum. Onları çok seviyorum. Bugüne kadar birçok kulüpte oynadım. Hiçbir kulüpte böyle bir taraftar, böyle bir atmosfer ve destek görmedim. Onlar tribündeyken ben sahada olamadım. Beni en çok üzen nokta bu oldu. Pazartesi günü yaptığım hataları telafi etme ve taraftarlardan özür dileme açısından önem taşıyor” şeklinde konuştu.

Çok mutlu olduğu bir kulüpte oynadığını belirten Quaresma, ”Tekrardan burada eski zamanlarıma dönüp, ışıldamak istiyorum. Yaşanan olay haricinde bir sıkıntım yok. Kimseye karşı bir kırgınlığım yok” ifadelerini kullandı.

-”Türkiye Kupası’nı kazanmak istiyoruz”-

Ligi birinci bitirmenin artık gerçekçi bir hedef olmadığını anlatan Quaresma, pazartesi gününden itibaren maçlarını kazanarak, ligi 2. bitirmeyi hedeflemeleri gerektiğini söyledi.

Kötü bir dönemden geçtiklerini kaydeden Quaresma, ”Her şeyden önemlisi tekrardan birlik olarak, takım hüviyetine bürünüp, bunları sahada iyi bir şekilde göstermeliyiz. Türkiye Kupası en gerçekçi hedef, kupayı kazanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Quaresma: Tek suçlu benim Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.