Quaresma’yı gönderin

adminSpor0 Yorum 274 Kez Okundu30 Haziran 2012

Quaresma'yı gönderin

Maliyeti ve takıma katkısı, doğru orantılı değil. Bizim için savaşacak oyuncularla yolumuza devam edeceğiz Yönetime rapor verdim, Quaresma’nın kalmaması gerekiyor

KİŞİSEL SORUNUM OLAMAZ
Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, yeni sezon öncesi yaprak dökümüne başladı. İlk olarak Ekrem Dağ ile yolların ayrılmasını isteyen Aybaba, dün de haber1903’e yaptığı açıklamada, Portekizli yıldız Quaresma’yı takımda görmek istemediğini ifade etti. Tecrübeli çalıştırıcı, “Beşiktaş’a katkısı olan futbolcuları elimizde tutacağız, olmayanları göndereceğiz. Benim hiçbir oyuncu ile kişisel sorunlarım olmamıştır” diye konuştu ve şöyle devam etti:

TARAFTAR ‘KALSIN’ DİYOR
“Ricardo Quaresma’nın maliyetine ve Beşiktaş takımına katkısına baktığımız zaman, kalmaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü maliyeti ile katkısı kesinlikle doğru orantılı değil. Ben ve teknik heyetteki arkadaşlarım böyle düşünüyoruz. Yönetime verdiğim raporda da bunu açıkça dile getirdim.” Teknik patron Aybaba’nın bu açıklamasının ardından internet sitelerinde de “Q7 kalsın mı, gitsin mi?” anketleri yapıldı. Oylamaya katılanların büyük çoğunluğu ise Portekizli yıldızın seneye de takımda ‘kalması’ gerektiğini savundu.

ROBİNSON’LA ANLAŞMADIK
Siyah-beyazlı ekibin hocası, kaleci Paul Robinson ile anlaştıkları konusunda ise temkinli konuştu. Samet Aybaba, “Gündemimizde 2-3 kaleci var. Tabii bu isimler sadece bizim istememiz ile olmuyor. Ama Blackburn’de forma giyen 32 yaşındaki Robinson ile sözleşme yapmadık” diye konuştu. Aybaba’nın yönetimden, önceliğin Sinan Bolat’a verilmesini istediği öğrenildi.

BONSERVİS BİLMECESİ
Samet Aybaba’nın kadroda düşünmediği Quaresma ile birlikte Holosko’nun bonservis bedelleri sorun oldu. Q7 için 8.5 milyon euro, Slovak yıldız için de 6 milyon euro bonservis ödenmiş olması sıkıntı yarattı. Yönetim, iki oyuncu için gelecek uygun teklifleri en kısa sürede değerlendirerek, yolları ayırmanın planlarını yapıyor.

YERLİ GÖZDELER ALPER&VEYSEL
Beşiktaş Teknik Direktörü Aybaba, yerli futbolculardan Alper Potuk ve Veysel Sarı ile ilgilendiklerini resmen açıkladı. Tecrübeli hoca, “Eskişehirsporlu Alper ve Veysel’le ilgileniyoruz. Bizim istediğimiz şartlar oluşursa almak isteriz. Ancak maliyetleri yüksek gelirse vazgeçeriz” ifadesini kullandı.

GALERİLER geriileri

  • fotomac.com.tr
Etiketler: , , , , , , , , , ,

Quaresma’yı gönderin Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.