Rüştü’den Fikret Orman’a salvolar

adminSpor0 Yorum 208 Kez Okundu23 Temmuz 2012

Rüştü'den Fikret Orman'a salvolar

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, katıldığı bir TV programında, milli kaleci Rüştü Reçber hakkında, “39 yaşında bir oyuncuyu takımda görmek istemiyorum. Yeni gelecek olan teknik adam ne der bilmiyorum, ancak Rüştü’nün Beşiktaş’ta devam etmesi doğru değil” demişti. Yeni teknik direktör Samet Aybaba da onu takımda düşünmediğini belirtince milli kaleci bir anlamda ‘kapı dışarı’ edildi takımından. O günlerden bu yana her sorana; “Şu anda konu ile ilgili yorum yapmam doğru olmaz” diyerek küskünlüğünü suskunlukla belli eden Reçber, sonunda konuşma orucunu bozdu.

‘DUYUNCA ŞAKA ZANNETTİM’

Fikret Orman’ın açıklamalarından sonra Rüştü Sabah gazetesinden Savaş Ay’a şunları söyledi:

Önemli olan kaç sene oynayacağım ya da bırakacağım değil ki abi. Tavır, şekil, zamanlama ve üslup şık olmadı. Amerika’da tatildeydim. Telefonda anlattıklarında dostlar şaka yapıyorlar sandım. Sonra kendim de izledim ve o an bir dal kırıldı içimde. Kendimce bitirdim bu olayı.

ADABIYLA SÖYLESİNLER YETER

Dino Zoff vardı ben gençken. İtalyan milli takım kalesini dünya kupasında korurken 40 yaşını geçmiş, efsane olmuştu. Yaş değil tavır üzücü. Ben bunu başkanın kulüp lideri olarak toyluğuna, deneyimsizliğine veriyorum. Yoksa ne taraftarla ne yöneticilerle ne de takım arkadaşlarımla ilgili en ufak bir sitemim, sorunum yok. Bir başkan kulübünde bir futbolcuyu görmek ya da görmemek isteyişte yerden göğe haklıdır. Yeter ki adabıyla, yaraşır söylemlerle olsun.

YURTDIŞIYLA TEMASTAYIM

Yurtdışıyla 2-3 takımla temastayım. Olursa yurtdışında 2-3 sene daha kalemi korurum. Bir yandan da hocalık için gereken prosedürleri başlattım. Aktif futbola devam birinci tercihim. Olmazsa illa ki futbolun içinde kalacağım.

Etiketler: , , , , ,

Rüştü’den Fikret Orman’a salvolar Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.