Saba’dan 100 bin liralık dava

adminMagazin0 Yorum 123 Kez Okundu17 Temmuz 2012

Saba'dan 100 bin liralık dava

Geçen yıl diyet ve sporla 12 kilo veren ünlü sunucu Saba Tümer, altın çilekle zayıfladığını iddia ederek reklamlarında kendi fotoğrafını kullanan Yasemin Ülgen’e 100 bin liralık dava açtı

ADRESİ TESPİT EDİLEMEDİ

Tümer, avukatı Altın Mimir aracılığıyla fotoğrafını izinsiz kullanan firmanın sorumlusu Ülgen hakkında haksız reklam yaptığı ve kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle İstanbul 1. Fikri ve Sinai Haklar Mahkemesi’ne 100 bin TL’lik tazminat davası açtı. Ancak davalı Yasemin Ülgen’in adresi tespit edilemediği için mahkemenin tebligatı kendisine ulaştırılamadı ve bu nedenle de 6 ay önce açılan davadan bir sonuç çıkmadı.

MAHKEME GAZETEYE İLAN VERDİ

Bunun üzerine mahkeme, gazeteye ilan vererek Ülgen’e yeni duruşma tarihinin 11 Ekim saat 10.00’da görüleceğini bildirdi. Mahkeme verdiği ilanda eğer Ülgen ya da vekili, belirtilen tarihteki yeni duruşmaya gelmezse yargılamaya kendisinin yokluğunda devam edileceği ve ona göre karar verileceği belirtildi.

AJDA PEKKAN DA AYNI KONUDAN MUZDARİP

Davanın peşini bırakmayacağını belirten Saba Tümer ise Ajda Pekkan’ın da aynı konu yüzünden mahkemeye başvurduğunu söyledi.

Etiketler: , , , , ,

Saba’dan 100 bin liralık dava Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.