Samsung Galaxy Nexus Özellikleri

adminGenel0 Yorum 387 Kez Okundu11 Ocak 2012

galaxy-nexus-iphone-4s cep telefonu135.5 x 67.9 x 8.84 mm boyutlarında olan Galaxy Nexus, 135 gram ağırlığa sahip. 8.9 mm inceliği, Galaxy Nexus’u pazardaki en ince telefonlar arasına sokuyor.4.65 inç Super AMOLED ekran kullanan Nexus, Galaxy SII ile aynı ekran teknolojisini kullanıyor. Galaxy SII’nin ekranından daha büyük bir ekrana ve daha büyük bir çözünürlüğe sahip. Nexus’un ekran çözünürlüğü 720×1280.

Galaxy Nexus, 16 ve 32 GB olmak üzere iki farklı modele sahip. Galaxy Nexus’un kullandığı bellek miktarı ise 1 GB. İşlemci olarak ise çift çekirdekli 1.2 GHz Cortex-A9 kullanıyor.

Arka kamera 5 MP çözünürlükte fotoğraf çekebiliyor. Bu açıdan sektördeki rakiplerinin 8 MP’i gördüğünü de düşünürsek, Galaxy Nexus’tan da bir 8 MP kamera görmek güzel olurdu. Ön kamera ise 1.3 MP çözünürlüğe sahip. Galaxy Nexus 30 fps’de 1080p video kaydetme özelliğiyle, akıllı telefon dünyasına seviye atlatıyor.Galaxy Nexus’un en önemli özelliklerinden biri, Android’in yeni versiyonu Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile birlikte satışa sunulacak olması. Yepyeni bir görünüme sahip olan ICS 4.0′ın, ayrıca birçok yeniliği bulunuyor ve bu yeniliklerin hepsiyle uyumlu olan Nexus, bu açıdan büyük artı puan kazanıyor.

Galaxy Nexus ile birlikte 3G’yi artık geride bırakıyoruz. Nexus, doğal 4G, yani LTE (HSPA+) desteği içeriyor

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Samsung Galaxy Nexus Özellikleri Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.