Semih Haznedaroğlu: Melo’yu alırız

adminSpor0 Yorum 182 Kez Okundu16 Mayıs 2012

Semih Haznedaroğlu: Melo'yu alırız

Galatasaray’ın en deneyimli yönetim kurulu üyelerinden Semih Haznedaroğlu, Manchester City, Borussia Dortmund gibi kulüplerin de şampıyon olduklarında büyük bir sevinç yaşadıklarını belirterek, Galatasaray’ın da şampiyonluk sevincini yaşaması doğaldır. Camialarımızda demeç verme durumunda olan yöneticiler bu gerçeği göz önünde bulundurmalı. Üzerimize düşen gerginliği betirmek, Galatasaray ve Fenerbahçe arasında bahar havası yaratmaktır” dedi.

“GERGİNLİĞİ SON VERMELİYİZ”

Radyospor’da canlı yayın konuğu olan Haznedaroğlu, “İngiltere’de Manchester City şampiyon oldu, müthiş bir sevinç yaşadılar. B.Dortmund şampiyon oldu, müthiş bir sevinç yaşadılar. Demek ki şampiyon olan bir takım büyük bir sevinç yaşıyor. Galatasaray yaşadığı sevcinç de bu kadar doğal. Fenerbahçe ebedi dostumuz, ezeli rakibimiz. Onlar da var olacak bizde.. Onlar da bizim gibi bir çok branşta sporumuza hizmet ediyorlar. Artık olan oldu. Bundan hatalar/sevaplar oldu. Artık bundan sonra biz stresi karşılıklı yanlış anlaşmaları, taraftarlarımız arasında kine ve nefrete dönen ortamı ortadan kaldırmak için bilhassa camialarımız başında demeç verme durumuda olan yöneticilerimiz bu iş soğutmak ve tatlıya bağlamak için gayret ve çalışma içerisinde olması gerekiyor. Bundan sonra Galatasaray ve Fenerbahçe arasında bahar havası olması gerekiyor. Biz de ülkemizi Avrupa’da temsil edeceğiz, inşallah Fenerbahçe’de birlikte Avrupa’da nasıl başarılı olur, Türk futbolunu ileriye götürürüz bunu konuşmamız lazım” dedi.

“MUSLERA’YI ASLA BIRAKMAYIZ”

Haznedaroğlu, performansıyla şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Muslera’ya ayrı bir parantez açtı ve “Başkanımız da söyledi. 20 milyon eurodan fazla bile verseler Muslera’yı bırakmayacağız. Biz oyuncu kaybetmek istemiyoruz. Bırakın kaybetmeyi, takımı Avrupa’da eskisi gibi başarıya götürecek bir kadro kurmak üzere transferler yapacağız” şeklinde konuştu.

BAŞKANIMIZ TRANSFERDE ÇOK HIRSLI

Semih Haznedaroğlu, “Şampiyonluk başkanımız için ayrı bir motivasyon oldu. Futbolla ilgilenen yöneticilerimiz de öyle. Sanırım, transferde son derece iddialı. Başkanımız hırslı. Sanırım takımı Avrupa’da iftihar edebileceği seviyeye getirmek için gerekli fedakârlıkları yapmaya hazırlanıyorlar” dedi.

FATİH TERİM İSTERSE MELO’YU ALIRIZ

Haznedaroğlu, Melo konusunda ise “Melo ile Riera arasındaki hadise hepimizi üzdü. Sonrasında takıma döndü ve iyi oynadı. Candan oynuyor, güzel oyunyor. Melo Avrupa’daki hedeflerimiz açısından önemli bir oyuncu. Yüksek bonservis bedeli var. Teknik direktörümüz Fatih Terim’in görüşü çok önemlidir. Bu fiyata rağmen Melo’yu istiyorum derse başta başkan olmak üzere Melo’yu almak için her türlü çareye başvuracaklar” diye konuştu.

JUVENTUS MELO’DAN VAZGEÇEBİLİR

Juventus’la yapılabilecek pazarlık konusunda da ip ucu veren Haznedaroğlu, “Juventus bugün bize kiralamayı düşünmüşse demek ki ondan daha iyi olarak gördüğü bir alternatifi var. Bu bir pazarlık meselesi. Juventus’ta belki iki tane alternatif olduğu için onlar Melo’dan daha kolay vazgeçebilirler. Bizim için önemli bir oyuncu. Juventus’ta şampiyon olduğu ve Şampiyonlar Ligi’ne gideceğine göre ekonomik olarak daha rahat olacaktır. Bu da pazarlıklarda toleranslı olmalarını sağlayabilir” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Semih Haznedaroğlu: Melo’yu alırız Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.