Şenay Akay: Diyet yaparken ölümden döndüm

adminGüncel0 Yorum 158 Kez Okundu4 Temmuz 2012

Şenay Akay: Diyet yaparken ölümden döndüm

Tescilli güzellerimizden Şenay Akay, formunu nasıl koruduğunu açıkladı. Günümüzde genç kızların kendi başına kilo vermelerinin sağlıksız olduğunu vurgulayan manken, “Herkes doktor kontrolünden geçtikten sonra diyet yapsın. Yoksa Allah korusun ölebilirler de. Ben daha formda olabilmek için diyet yapıyordum. Aniden hastaneye kaldırıldım. Ve ölümden döndüm. O dönemde hipoglisemi çıktı işte. Ben daha 24 yaşındaydım. Mutlaka bir doktora danışsınlar, ölçümlerini yaptırıp ondan sonra diyete başlasınlar” diye konuştu.

8 LİTRE SU ADAMI ZEHİRLER

Fiziğini korumak için herkesin beslenme şekline dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Akay, “Ben 2-3 saatte bir acıkıyorum. Az ve sık yemek hem metabolizmayı hızlandırıyor hem de yağ yakımını kolaylaştırıyor” diye konuştu. Aynı zamanda günde en az iki litre su tüketilmesinin kilo vermede önemli rol oynadığını dile getiren sanatçı, “Su benim hayatımda çok önemli. 3 litreden fazla içmemeye çalışıyorum. Mesela Bade İşçil’in 8 litre su içiyorum gibi haberleri çıkmıştı. 8 litre su içmek insanın zehirlenmesine yol açar” dedi.

HALA SPORUN EKMEĞİNİ YİYORUM

Hareketsizliğin şişmanlığa yol açan en büyük faktör olduğunu söyleyen Şenay Akay, her gün spor yaptığını belirtti. Sanatçı, “Ben elimden geldiği kadar her gün spor yapmaya çalışıyorum. 5-6 yıl sürekli spor ” href=”http://kralspor.ensonhaber.com” target=”_blank”> spor salonuna gittim ve 2 yılda at bindim. Hala onun ekmeğini yiyorum diyebilirim bile. Ama hergün mutlaka hiçbir şey yapamazsam yürüyüş yapıyorum” açıklamasında bulundu.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Şenay Akay: Diyet yaparken ölümden döndüm Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.