Sırrı Süreyya Önder LBGTT yürüyüşündeydi

adminGüncel0 Yorum 219 Kez Okundu2 Temmuz 2012

Sırrı Süreyya Önder LBGTT yürüyüşündeydi

 Lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve transseksüel (LGBTT) dayanışma derneği tarafından her yıl gerçekleştirilen “LGBTT Onur Yürüyüşü”, Taksim Meydanı’ndayapıldı.

BDP MİLLETVEKİLİ ÖNDER DE YÜRÜYÜŞTE

Çeşitli sahne kıyafetleri, elbiseler ve gelinlikler giyerek yürüyen grup üyelerinin müzikler eşliğinde yaptığı yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. İstiklal Caddesi’nden Tünel Meydanı’na yürüyen binlerce kişiye, BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de destek verdi.

HABERİN GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

BİR TEK BİREYİN BİLE HAKKI İHLAL EDİLİYORSA..

Önder, “Özellikle Anayasa’da LBGT bireylerin, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, diğer tüm haklarına dönük muazzam bir ayrımcılık söz konusu. Ana metinde adının geçmesinden bile rahatsız olunan bir zihniyet var. Oysa bir tek bireyin bile herhangi bir hakkı ihlal ediliyorsa, başkalarının rahat uyumaması lazım. Bir farkındalık yaratmak için geçen sene de buradaydım, bu sene de buradayım” dedi.

Öte yandan yürüyüşe ilgi göteren vatandaşların, yürüyüşü cep telefonlarıyla kaydettikleri görüldü. Grup adına yapılan açıklamada “10 yıldır bu ateşi Taksim’in bir ucundan bir ucuna yürüyerek taşıyoruz. Geçtiğimiz 10 yılda 25 kişiden 10 binlere ulaştık. Bu sayının böylesine artması geleceğe dair umudumuzu artırırken toplumca özgürlüğe ne kadar ihtiyacımız olduğunu göstermekte” denildi. 

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Sırrı Süreyya Önder LBGTT yürüyüşündeydi Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.