Süper kupada tehlikeli yakınlaşma

adminSpor0 Yorum 205 Kez Okundu12 Ağustos 2012

Süper kupada tehlikeli yakınlaşma

Futbolda bugün Süper Kupa finalinin oynanacağı Erzurum Cemal Gürsel Stadı’nda iki takım taraftarını polis kordunu ayıracak. Milliyet gazetesinden Tolga Şardan’ın haberine göre; 2011 yılında düzenlenen Üniversite Kış Oyunları için bakımdan geçirilen statta taraftarları ayıracak tel örgüler yapılmadığı için bu işlevi 300’e yakın çevik kuvvet görevlisi yerine getirecek.

OLAĞANÜSTÜ GÜVENLİK

23 bin kişilik statta Galatasaray ve Fenerbahçe seyircisi için 12’şer bin kişilik yer ayrıldığı bildirilirken, taraftarlar arasında yaşanması olası bir gerginlik için olağanüstü güvenlik önlemi alınacak.

TAKVİYE KUVVET İSTENDİ

Erzurum Valiliği’nden alınan bilgiye göre saha içinde de tribün önlerinde 200 kişilik özel güvenlik birimi konuşlandırılacak. Tribünleri çeviren tel örgülerin kısa oluşu ve saha içine girme ihtimalinin yüksek oluşu nedeniyle maç bitiminde özel güvenlik birimine ek olarak resmi polis de kupa töreninin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayacak.

KAMERALAR YERİNDEN SÖKÜLMÜŞ

Kış oyunları için yenilenen stada yerleştirilen çözünürlüğü yüksek kameraların organizasyon sonunda yerlerinden sökülmesi yeni bir krizi de gündeme getirdi. Süper Kupa finalinde kullanınacak mevcut kamera sisteminin eski olduğunu belirten Valilik yetkilileri, sivil polislerin maç boyunca saha içinden tribün görüntüsü alacağını kaydetti.

Etiketler: , , , , ,

Süper kupada tehlikeli yakınlaşma Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.