Survivor’ı ‘Turuncu’ya boyadı call center kilitlendi!

adminGenel0 Yorum 579 Kez Okundu21 Mart 2012

Show TV’de yayınlanan Survivor Yarışması’na sponsor olan ING Bank, yarışmanın sonuna kadar, büyük ödül 500 bin lirayı Turuncu Hesap’ta değerlendirecek. Ödülün ne kadar arttığı internet sitesindeki sayaç üzerinden takip edilecek…

EKONOMİ SERVİSİ
ING Bank’ın çiçeği burnunda genel müdürü Pınar Abay, ekim ayında göreve başladığında kendisine ‘1 ay içinde bütün şubeleri gezmek’ hedefi koyduğunu, ilk 30 gün sonunda 320 şube ziyaret ettiğini ve şube müdürleri ile çalışanları dinlediğini anlattı. ING Bank Türkiye’nin, ING grubunun Rusya ve Asya ile birlikte büyümeyi hedeflediği üç stratejik bölgeden birisi olduğunu söyleyen Abay, ‘ING grubu 3.5 yılda ING Bank Türkiye’ye 3.48 milyar dolar fonlama desteği sağladı. 2011 yılı sonuna kadar 940 milyon lira, 2012 Şubat ayında 250 milyon lira nakit sermaye desteği verdi. Son bir yılda sağladığı nakit sermaye desteği 750 milyon lira’ dedi. Türkiye’nin en iyi tasarruf bankası olmayı hedeflediklerini söyleyen Abay, geçen yıl bireysel Türk Lirası mevduatlarının yüzde 36 arttığını, bu alandaki pazar paylarının da 2010 yılı sonundaki yüzde 2.2’den yüzde 2.9’a çıktığını belirtti. Turuncu hesap ile küçük mevduat sahiplerini bankaya çekebildiklerini söyleyen Abay, ING Bank’taki mevduatın ortalama vadesinin sektör ortalaması olan 40-45 günden daha uzun olduğunu ve bunun da kredi fiyatlamasında kendilerine bir avantaj sağladığını söyledi. İhracatçı KOBİ’lere ve ticari kredilere odaklanmanın da hedeflerinden birisi olduğunu söyleyen Abay, geçen yıl ticari kredilerde yüzde 33, KOBİ kredilerinde yüzde 42 büyüdüklerini belirterek, ‘Bu kredilerde bu yıl da en az yüzde 30 artış hedefliyoruz’ dedi.

Farklı bir araç üzerinden ulaşmış olduk
Survivor yarışmasına da sponsor olan ING Bank, yarışmanın sonuna kadar büyük ödül 500 bin lirayı Turuncu Hesap’ta değerlendirecek. Ödülün ne kadar arttığı ise günlük olarak Survivor’ın internet sitesindeki sayaç üzerinden takip edilecek… Bu sponsorlukla ilgili de konuşan Pınar Abay, ‘Yarışmanın yayınlandığı ilk gün yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Call center’ımızda büyük bir yoğunluk yaşandı. Çok sayıda Turuncu Hesap başvurusu oldu. İnternet sitemiz üzerdinden de başvurular vardı. Sonuçta farklı bir araç üzerinden müşterilerimize ulaşmış olduk, ilgiden dolayı mutluyuz’ dedi.

Tabana en yaygın mevduat bankası
PINAR Abay, Türkiye’nin tasarruf oranının, birçok ülkenin gerisinde olduğuna değinerek, tasarruf konusunda ”en bilinir banka” olmanın ve bu konuda bilinçlendirmenin, birincil öncelikleri olduğunu kaydetti. Bu alanda yaptıkları ilk yatırımın Turuncu Hesap olduğunu dile getiren Abay, şu bilgileri verdi: ‘2011’de mevduat müşterisini Turuncu Hesap’la beraber 2.5 katı kadar artırdık. Sektörde mevduat yüzde 11 büyürken, bizim bireysel TL mevduatımız yüzde 36 büyüdü. Müşteri başına ortalama bakiyemiz şu anda 14 bin lira seviyesinde. Bugün sektörde 1 milyon TL ve üstünde mevduat oranı yüzde 45, bizde bu oran yüzde 6. Neden? Çünkü bizim odaklandığımız strateji, 250 bin TL ve altı mevduattır. Bizde bu oran yüzde 80, sektörde yüzde 40. Herhalde sektördeki en tabana yaygın mevduata sahip banka biziz diye tahmin ediyoruz.”

Bu yıl ilk iki aylık dönem beklentilerden iyi geçti
İLK iki aylık sonuçlarımız beklentilerimizin de ötesinde iyi’ diyen Abay, ‘2012 kar hedefimiz geçen yılın en az üç katı’ diye konuştu. Abay, konsolide verilere göre, 2011 yılında bankanın kredi büyümesinin yüzde 35.6, mevduat büyümesinin yüzde 23.8, takipteki kredi oranının yüzde 1.9, sermaye yeterlilik rasyosunun ise yüzde 13.78 olduğunu kaydetti. Abay, 2011 yılında bankanın vergi öncesi karının 125 milyon lira olduğunu söyledi. ING Bank Türkiye’nin mevcut durumda çalışan sayısının 5,200 olduğunu söyleyen Abay, yıl sonunda 5,400 kişiye ulaşacaklarını belirtti.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Survivor’ı ‘Turuncu’ya boyadı call center kilitlendi! Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.