Tahkim Kurulu Melo’ya Verilen 4 Maçlık Cezayı Onadı

adminSpor0 Yorum 489 Kez Okundu7 Şubat 2013

galatasaraTahkim Kurulu’ndan Galatasaray’a kötü haber! Tahkim Kurulu, Galatasaray-Beşiktaş maçında Oğuzhan’a tükürdüğü gerekçesiyle kırmızı kart gören ve 4 maç ceza alan Melo için yapılan itirazı reddetti. Melo’nun 4 maçlık cezası aynen onandı.

Tahkim Kurulu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Galatasaray A.Ş.’ nin, futbolcusu Felipe Melo De Carvalho ile ilgili PFDK’nın 31.01.2013 tarihli ve E. 2012-2013/637, K.2012-2013/734 sayılı kararına karşı yapmış olduğu itiraza ilişkin Kurulumuzun E.2013/22 numaraya kayıtlı dosyası incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Talep doğrultusunda duruşma açıldı. Duruşmaya Futbolcu Melo ile yanında getirdiği tercüman, vekili ile Galatasaray A.Ş. yöneticisi katıldı. Sözlü açıklamaları dinlendi, tutanak altına alındı. FDT’nin 86/III. maddesine uygun olarak, yayıncı kuruluştan celbedilen müsabaka görüntüleri ile itiraz eden kulüp tarafından sunulan görüntüler izlendi. Yapılan müzakere neticesinde; hakem raporunda bulunan hususların aksini ispata yeter kuvvette delil ve emare olmaması yanında, olayın gerçekleştiği anda rakip takım futbolcusunun tepkisi ve diğer oluşa dair tespitler dikkate alınarak;

PFDK’ca Galatasaray A.Ş. futbolcusu Felipe Melo De Carvalho’ya rakip takım futbolcusuna tükürmesi nedeniyle FDT’nin 42/2.ve 35/4.maddeleri uyarınca 4 resmi müsabakadan men cezası ve 10.000.-TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, yapılan itirazın reddine, cezanın onanmasına oybirliği ile karar verildi.

NTV Spor

Haberin Tamamı İçin: http://www.ntvspor.net/haber/futbol/82252/melonun-…

Tahkim Kurulu Melo’ya Verilen 4 Maçlık Cezayı Onadı Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.