Terim: “Hepsi Allah’ın takdiri”

adminSpor0 Yorum 389 Kez Okundu6 Aralık 2012

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi’nde deplasmanda Braga’yı yenerek bir üst tura yükselmelerine ilişkin, ”Galatasaray’ın Avrupa’da daha çok söyleyecek sözü var” dedi.

Terim, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, ”İki farklı devre oynadık. İlk yarı kötü, ikinci yarı özellikle hırs ve istek olarak mükemmeldik. Daha çok yolumuz var, çalışmamız gerekiyor. Oyuncularımın anlayışa ve sabıra ihtiyacı var. Başkanımızın başarı kriterini gerçekleştirdiğimiz için de çok mutluyuz. Artık Galatasaray’ın Avrupa’da daha çok söyleyecek sözü var. Bundan sonraki süreç için değil, gelecek için bunu söylüyorum” diye konuştu.

Terim ayrıca ”Stada gelen taraftarlarımıza, ülkemizde uykusuz maçı izleyen, sevgi ve desteklerini hissettiğimiz tüm yurttaşlarımıza, Galatasaraylılara teşekkür ediyorum” dedi.

”Aydın’ın gol atmasına çok sevindim ve Ambrabat’ı kazanmak adına mutluyum” diyen Terim, Galatasaray’ın bundan sonraki hedefleriyle ilgili, ”Gerçekçi olmak gerekir. Buradan çıkmak öncelikli hedefti ama bu, bundan sonra teslim olacağız demek değil. Hedefimiz, önceliğimiz Avrupa’da hep olmak” ifadesini kullandı.

Bu arada, dinlenmek için bugün de Braga’da kalacak Galatasaray, 7 Aralık Cuma günü Porto’dan direkt Sivas’a hareket edecek. Terim, buna ilişkin, ”Dinlenmeden İstanbul’a gitmektense dinlenerek, cuma sabahı burada idman yaparak, akşam Sivas’a gitmeyi düşündük. Kar, kış, kıyamet artık bunların hepsi Allah’ın takdiri. Yapacak bir şey yok” dedi.

Braga Teknik Direktörü Jose Pereira ise ”Maç boyunca biz daha fazla pozisyona giren taraftık. Skor adil değil” diye konuştu.

AA

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Terim: “Hepsi Allah’ın takdiri” Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.