Toksinlerden Kurtulmanın 6 Yolu

adminSağlık0 Yorum 199 Kez Okundu24 Ocak 2012

toksinlerden korunmak kurtulmak icinOturduğumuz evlerimize çevreden giren havalardan, yediklerimizden gelen birçok kimyasal maddenin, ağır metallerin olduğunu biliyoruz. Bununla beraber yediğimiz ve içtiklerimizde de çeşitli tarım ilaçları gibi ilaçlar bulunmaktadır. Bunlardan korunmak için sizlere özel hazırladığımız 6 yolu sunuyoruz…

1. Ev içerisinde malzemelerin kokuları

Eve aldığınız eşyalarınızdan yatağınızda ki kılıflara kadar birçok eşya evde koku yapmaktadır. Bu koku yapan eşyalarınızı her zaman temiz tutmanız sizin yaratınıza olacaktır. Çünkü ev içerisinde belirli zamanlarda istemeden de olsa derin bir nefes çekmeniz, sizden yana bir uyku gelme hali yaratabilir. Bu durum doğrultusunda da maalesef rahatsız olmuş olursunuz.

2. Kullanılan Pedlere Dikkat

Bayanlar, kendi gereksinimleri için kullanacakları pedlere ellerinden geldikleri kadar özen göstermelidirler. Çünkü birçok pedlerin yoğun emici özelliğe sahip olduğunu biliyoruz. Aslında bu çeşit pedlerin kullanılması genelde önerilse de biz önermiyoruz. Çünkü yoğun emici özelliği olması için belirli kimyasal maddelerin de katılmış olması gerektiğinden bu durum sizlerin açısından sorun yaratabilir. Aynı zamanda pedlerinizi 4 – 8 saat gibi bir aralıkta değiştirmeyi de ihmal etmeyin.

3. Pesti Sitlere Karşı Korunun

Eve soktuğunuz her meyvenin, her sebzenin en az 1 defa dâhi sudan geçirilmesi gerektiğini unutmamalıyız. Yapılan araştırmalara göre böcek ilaçlarında ki bazı kimyasal maddelerin havayla, suyla ve çeşitli gıdalarla evlerimize girerekten insanlarda bazı rahatsızlıklar oluşturduğu saptanmıştır. Bu rahatsızlıklardan birisi de sizlere bulaşmaması için kesinlikle meyve ve sebzeleri en az 1 defa sudan geçirmeliyiz.

4. Alkolün Etkileri Önemli

Alkolün de vücutta bir toksin olduğun unutmamalıyız. Günümüzde yapılan belirli araştırmalar doğrultusunda alkolün içersinde bulunan bazı belli başlı maddelerin kadınlarda meme kanserine yol açtığı gözlenmiştir. Bu riskin her kadeh içkinin içilmesiyle beraber kadınların 1 adım daha meme kanserine yaklaştıklarını bilim adamları belirtmişlerdir.

5. Gereksiz İlaç Kullanmayın

Sebepsiz yere veya en ufak bir ağrı da dahi olsa ilaç, ağrı kesici gibi basit ilaçlar da alınmamalı buna özen gösterilmelidir. İlaçlar gereksiz kullanıldığında bir toksin olacak olup aynı zamanda vücutta organlara zarar verme riski de yüksektir.

6. Sigara

İnsanlarımızın sigarayla olan bilinçsizliği halen ülkemizde devam etmektedir. Aslında sigaranın gerçekten ölüme daha hızlı götürdüğünü bilmeliyiz. Şöyle ki bir araştırmaya göre kadınlarda sigara içimi doğrultusunda kalpten ölüm olarak riski 3 katına çıkarmakta olup akciğer kanserinden ölüm riski ise 5 katına çıkarmakta olduğu bilgisine varılmıştır. Bu yüzden düzenli olarak yenilen sebzeler, akciğer kanseri olma riskini aza indirmektedir

Etiketler: , , , , , , , ,

Toksinlerden Kurtulmanın 6 Yolu Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.