Türk: O yumrukla mesaj vermek istediler

adminGüncel0 Yorum 153 Kez Okundu22 Mart 2012

Türk: O yumrukla mesaj vermek istediler

Batman’daki Nevruz gösterilerinde polis müdahalesi sırasında darbe alarak gözü moraran Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve BDP Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, resmi bir polisin kendisine peş peşe yumruk attığını söyledi.

O YUMRUKLA MESAJ VERMEK İSTEDİLER

Radikal’e konuşan Türk, şunları anlattı. “Olay günü valiyle konuştuk. ‘Gergin ortalık, izin verin gidip sadece 10 dakika bir konuşma yapalım, ortalık sakinleşsin’ dedik. Bize geri dönmedi. Alana geldiğimizde de sadece otobüstekiler, biz vardık. Önce taşlarla otobüsün camlarını kırdılar, sonra içeriye gaz atmaya başladılar. Dışarı çıktığımızda resmi giyimli bir polis geldi, diğerinin yanında gözüme peş peşe yumruk attı. Eğer vali bunu ortaya çıkarmazsa kendisinin de bunun organizatörü olduğunu düşüneceğim. Yasağa rağmenDiyarbakır’da halkın bir araya gelmesini hazmedemediler ve misilleme yaptılar. ‘Siz öyle yaparsanız biz de Ahmet Türk’ü döveriz’ mesajı vermek istediler. Birileri ülkenin karışmasını istiyor.”

VALİLİK: GÖRÜNTÜLERDE YOK

Batman Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili inceleme başlatırken,Batman Valisi Ahmet Turhan bölgedeki 7 polis kamerasındaki görüntüleri izlediklerini belirterek, “Herhangi bir saldırı görünmüyor. Parti otobüsü tarlada hareket ettiği için sarsıntıyla hareket ettiği görülüyor.
Türk’ün trafik aracıyla hastaneye kaldırıldığı görülüyor. Bunu yapan bir polis memuru varsa sonucuna katlanacaktır” diye konuştu.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Türk: O yumrukla mesaj vermek istediler Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.