Volkan Demirel’den açıklama

adminSpor0 Yorum 153 Kez Okundu28 Mayıs 2012

Volkan Demirel'den açıklama

Volkan Demirel, yaşanan çirkin olayla ilgili twitter’dan şunları yazdı:

Bugüne kadar düzgün, işini yapan kimseye saygısızlık yapmadım. Bugün tatsız bir olay yaşandı. Gazeteci bir arkadaş izin günümüzde fotoğraf çekiyordu. Takım arkadaşlarımın söylemesi ile ben de beni çekebileceğini, onların istemediğini söyledim. Gazeteci arkadaş diğerlerine haber verdi ve kalabalık oldular. Daha sonra ‘Çekmek nasıl olur gör’ der gibi tahrik etti kendisi (!) Dileyen istediği gibi algılayıp yorumlayabilir. Olay böyle yaşanmıştır.

TSYD’DEN VOLKAN VE CANER’E SERT TEPKİ

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), A Milli Futbol Takımı’nın Avusturya’daki kampında kaleci Volkan Demirel’in, foto muhabiri Vedat Danacı’ya; Caner Erkin’in de foto muhabiri Oğuz Yörük’e sarf ettiği sözleri şiddetle kınadığını belirtti.

Yazılı bir açıklama yapan TSYD, şu ifadeleri kullandı; “A Milli Takımımızın Avusturya’daki kampında, kaleci Volkan Demirel’in, görevleri sadece haber yapmak ve görüntülemek olan Habertürk foto muhabiri Vedat Danacı’ya; Caner Erkin’in de Sabah Gazetesi foto muhabiri Oğuz Yörük’e sarf ettiği sözleri şiddetle kınıyoruz.

“BUGÜNE KADAR ARKADAŞLARIMIZLA HEP GURUR DUYDUK”

Volkan Demirel, bu ülkenin yetiştirdiği ve kalecilik namına ortaya koyduğu vizyonu ile takdirlerimizi kazanmış bir kalecidir…

Bugüne kadar onun her başarısını alkışlamış; sayfalarımıza ve ekranlarımıza taşıdığımız görüntü ve haberleriyle gurur duymuşuzdur.

Ama Volkan Demirel’in çok iyi bir kaleci olması, ona hiçbir zaman gazetecilere hakaret hakkını veremez.

Hele “Deftere yazdım, seni evden aldırmazsam ben Volkan Demirel değilim” hakkını hiç veremez.

AVCI’DAN UYARI BEKLİYORUZ

Buram buram tehdit kokan söylemleri için Volkan Demirel’in Vedat Danacı; Caner Erkin’in de Oğuz Yörük’ten, basın önünde özür dilemesini beklediğimizin altını çizmek isteriz.

Bu arada A Milli Takım Teknik Direktörü Sayın Abdullah Avcı’nın, adı geçen oyunculara uyarıda bulunacağı inancımızı korurken; olayların büyümesini önleyen Milli Takım antrenörlerinden Tayfun Korkut’a teşekkür eder, bundan böyle hiçbir gazeteci arkadaşımızın sahipsiz kalmayacağını kamuoyuna duyururuz.”

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Volkan Demirel’den açıklama Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.