Zaman yazarından Erdoğan’a cami tepkisi

adminGüncel0 Yorum 201 Kez Okundu4 Temmuz 2012

Zaman yazarından Erdoğan'a cami tepkisi

ENSONHABER.com/DETAY HABER Zaman gazetesi yazarı Turan Alkan, Çamlıca’ya yapılması planlanan cami projesini eleştirdi.

ERDOĞAN POPÜLİST

CNN Türk ekranlarında Şirin Payzın’ın sunduğu 360 Derece programına konuk olan Zaman yazarı Alkan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın popülist davrandığını, bölgede yaşayan Müslüman halkın bu yönde bir cami talebi olmadığını ileri sürdü.

BÖLGE HALKININ SÖZ HAKKI NEREDE?

İstanbul’un siluetini önemli derecede etkileyecek olan bu projenin bölgedeki yeşil alanlara da zarar vereceğini kaydeden Alkan, ‘Böylesine önemli bir kararı tek bir kişi verebilir mi? Orada yaşayan Çamlıcalılar’ın söz hakkı nerede?’ diye konuştu.

KÖŞESİNDE DE YAZMIŞTI

Ahmet Turan Alkan, 10 Haziran tarihli yazısında da Başbakan Erdoğan’ın Çamlıca’ya cami projesini eleştirmişti.

İşte Ahmet Turan Alkan’ın yazısındaki dikkat çekici o satırlar:

Başbakan’ı severim lakin Çamlıca’yı daha çok severim. Hayır Çamlıca’da arsam, yatırımım, akrabam esteğim-kösteğim yoktur. Köprüden geçerken seyrederim sadece. Oraya vaktiyle hangi akıllının anten kalabalığı bulaştırdığını düşünür ta’nederim. Çamlıca’ya yapılacak en büyük kamu hayırı, antenleri söktürüp gözden nihan etmektir. Yerine ise hiçbir şey yapılmamalıdır. Cami bile. Çamlıca öyle güzel çünkü. Onun siluetinin tabii güzelliği kendine yetişir, ayrıca İslâmi makyaj filan da gerekmez. İs-te-mi-yo-ruuum! Oh be; bir rahatladım, bir rahatladım.

Video yayına hazırlanıyor…

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Zaman yazarından Erdoğan’a cami tepkisi Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.